Прочитај ми чланак

ЕНГЛЕСКО КОСОВО: Градоначелник Лондона, говори о отцепљењу од Британије!

0

Са проблемима око преговора између ЕУ и Велике Британије интересантно је погледати како ситуацију покушава да искористи популација Лондона коју сада већински чине мигранти. Градоначелник престонице мигрант друге генерације Садик Кан, муслиман пореклом из Пакистана каже да му се свиђа идеја о отцепљењу Лондона из В. Британије.

Садик Кан каже и да иако та идеја можда није најбоља „у овом тренутку“ он захтева већу аутономију за град „и то захтева одмах“.

Након победе суверених снага у референдуму о Брагзиту у Лондону, где од 2011 Енглези чине мањину од само 45% становника, присталице ограниченог суверенитета и чланства у ЕУ покренуле су кампању Лондепенденце (Лондонска независност), у којој су прикупљали потписе за расписивање референдума о изласку града из Велике Британије.

У току кампање 180.000 потписа је прикупљено са захтевом да се оформи град-држава и петиција је предата градоначелнику који се такође залагао за останак у ЕУ. Истовремено Кан је рекао да му се свиђа идеја отцепљења, градоначелник је био обазрив са својим изјавама рекавши да он лично у овом тренутку не планира да постави границу, иако правног гледано он нема право на постављање границе ни у једном тренутку или било којој политичкој ситуацији.

У говору пред панелом бизнисмена Садик Кан је рекао „Колико год се мени можда свиђала идеја да Лондон постане град држава, данас не планирам да поставим границу“. Пакистанац са британским држављанством је такође у прошлости позивао на давање „посебног територијалног статуса“ за Лондон након Брегзита.

„У име половине Лондонаца захтевам више аутономије за главни град и то захтевам одмах! Више аутономије да би Лондон заштитио своју економију“ поручио је Кан.

Током референдума 2016. године 60% становника Лондона је гласало за останак у ЕУ док је 40% гласало за независност и повратак суверене власти. На нивоу целе држава кампања за излазак из Европске уније освојила је 52% гласаво то јест победу са 4% разлике.

Садик Кан се више пута суочио са оптужбама од стране медија и опозиције, да гаји крајње радикалне исламистичке ставове па су тако на његовим скуповима фотографисане жене које су одвојене од мушкараца и не смеју да стоје у истој групи као и они.

Градоначелник се ослања на чврсто језгро гласача у мигрантском бирачком телу, а недавно је у интересу повећања масовне миграције преусмерио средства за полицију са рада на терену ка надзору интернета како под изговором борбе против „ксенфобије“ која представља пара-психјатријски термин, јер су све асоцијације психјатара одбиле да је ствратају на списак фобија.

Резултат те политике је био нагли раст криминала, па је тако Лондон прошле године по броју убистава престигао Њујорк познат по афро-америчким бандама у насељу Бронкс и тиме су постали рекордери у Великој британији. Поред тога у Лондону постоје такозване но-го зоне у које полиција више не улази због високе стопе криминала, а толеришу се и паралелне инситуције такозвани шеријатски судови.

Више о политикама Садик Кана можете погледати у емисији продукције Центар:

На нивоу целе Велике Британије мигранти према званичним државним подацима чине 14% становништва ипак у тај број се урачунавају само оне особе које су рођене ван Велике Британије, тако да у њој нису урачунати мигранти друге генерације, као ни деца оних особа који потпадају у тих 14% новопридошлих миграната, јер су и њихова деца рођена у земљи.

ПОМОЗИТЕ РАД СРБИН.ИНФО ДИНАРСКОМ УПЛАТОМ – КЛИКНИТЕ ОВДЕ!