Прочитај ми чланак

БЛЕР ГА НАПАО ДА УГРОЖАВА ЕНГЛЕЗЕ Поднет захтев за опозив Џоа Бајдена

0

Данас су бивши и садашњи премијер Велике Британије жестоко напали председника САД Џо Бајдена, а "спонтано" је истог дана је стигао захтев за опозив јединог председника у историји Америке који није одмах по устоличењу дошао да се поклони енглеском престолу, нити је администрација САД као до сада почела европску турнеју из Лондона.

Републиканска конгресменка Марџори Тејлор Грин поднела је америчком Конгресу три резолуције за импичмент председника САД Џозефа Бајдена, између осталог и због ситуације у Авганистану.

– За само седам месеци, Џозеф Бајден је довео до тога да Америка изгуби поштовање целог света. Докази су јасни и његови потези су толико нечувени да мора бити опозван – саопштила је Грин.

Тејлор Грин образложила је како је поднела резолуције за опозив америчког председника, због „занемаривања дужности у Авганистану, кршења имиграционих закона и изазивања безбедносне кризе на јужној граници“ и „узурпирања надлежности Конгреса игнорисањем одлука Врховног суда“.

Конгресменка у резолуцијама оптужује Бајдена да је „занемарио дужност“, јер није успео да „обезбеди извлачење хиљаде америчких цивила и авганистанских савезника“ када су талибани преузели власт у Авганистану, те да је „наоружао непријатеље“ остављајуц́и америчку војну опрему у Авганистану, преноси „Фокс њуз“.

Републиканци су појачали критике Бајдена после успеха талибана у Авганистану. Претходно је републикански сенатор Линдзи Грејем рекао да „председник заслужује да буде опозван уколико било који Американац или Авганистанац који је помагао америчким снагама буде остављен у Авганистану после повлачења америчке војске“.

Резолуција за импичмент коју је поднела Марџори Тејлор Грин тешко да може да буде усвојена у Конгресу, наводи „Фокс њуз“, док из Беле куће нису реаговали на њен предлог.

Тони Блер, који је као премијер послао трупе у Авганистан пре 20 година, рекао је данас да потези Бајдена морају да се схвате врло озбиљно јер угрожавају интересе Британије, да се Бајден није консултовао са њима око повлачења војске и да постоји опасност да се Британија сроза у другу лигу глобалистичких сила и изгуби светски примат. Блер је након политичке каријере постао плаћени лобиста бројних политичара и држава (између осталих и Вучића док је био премијер Владе Србије), а слабљење Британије би ослабило и његов утицај и финансије ако се Британија више не би за све питала као до сада.

Бајдена су енглески медији жестоко нападали и пре повлачења из Авганистана које је најавио и уговорио његов претходник Трамп. Посебно од кад су двојица највећих корона лобиста и заговарача присилних вакцина уз укидање слободе и права грађана – др Фаучи (амерички Кон) и градоначелник Њујорка Куомо, нагло заћутали пошто су се суочили са кривичним пријавама федералног Тужилаштва за проневеру државног новца и убијање животња (Фаучи) и сексуално напастововање које се завршило терањем Куома да поднесе хитну оставку или ће бити смењен (како му је Бајден лично поручио). Куомо је (био) један од најутицајнијих глобалиста у Бајденовој Демократској странци.