ЗВЕЗДА убедљиво победила Клуж, Павков започео рапсодију, још корак до Лиге Европе

0

Фудбалери Црвене звезде савладали су Клуж са 4:0 (2:0) првом мечу плеј-офа квалификација за Лигу Европе.

Милан Павков је помало неочекивано добио предност у односу на Лоиса Дионија и Дејан Станковић је направио потез квалификација.

Џокер српског тренера је већ у петом минуту погодио за 1:0 и тако показао да Станковић није погрешио. Истрчао је Бен 1 на 1 са голманом Арлаускисом, промашио је, али је Павков надвисио два дефанзивца за први гол на сусрету.

Други је стигао пред крај првог дела игре када је Павков једним магичним додиром спустио лопту до Катаија, а крилни нападач Звезде је сјајно погодио уз саму стативу.

Сенку на меч могао је да баци Гелор Канга још једном глупошћу у црвено-белом дресу. У 73. минуту сусрета је одбио да изађе, али је Милан Борјан дотрчао до њега и спречио га да добије још један црвени картон који је могао много да кошта Звезду.