Звезда остала без Лиге Европе у 87. минуту: Црвено-бели промашили пенал…

0

Европско пролеће је остало само сан за Црвену звезду, и то после пенала у Пиреју! Српски шампион поражен је од Олимпијакоса у 6. колу Лиге шампиона резултатом 1:0 (0:0), након што смо видели два шута са беле тачке!

Звезда је у 43. минуту свој промашила, када је Томане погодио пречку, док Ел Араби у 87. није! Претходно је Жандер неспретно играо руком, и то само четири минута пошто је ушао у игру уместо повређеног Милана Родића.

Црвено-бели су тако овогодишње такмичење у ЛШ завршили као последњи у групи са три бода, док је Олимпијакос завршио степеник изнад са четири и ићи ће у Лигу Европе. Подсетимо, Звезди је у Пиреју требало само да не изгуби.

Олимпијакос: Са, Елаблделауи, Семедо, Пападопулос, Цимикас, Гиљерме, Камара (Гереро 61), Бухалакис, Масурас (Ловера 71), Ел Араби, Поденсе.

Клупа: Алаин, Бензиа, Пападопулос, Торосидис, Ранђеловић.

Црвена звезда: Борјан, Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић (Жандер 81), Петровић, Иванић, Марин, Гарсија, Вукановић (Боаћи 65), Томане (Ван Ла Пара 58).

Клупа: Поповић, Панков, Вулић, Павков.

Ускоро опширније…

Уживо:

90. минут – КРАЈ!

87. минут – ГОЛЛл! Ел Араби је стрелац са беле тачке!

85. минут – Пенал за Олимпијакос, Жандер је играо руком.

81. минут – Жандер мења повређеног Родића.

80. минут – Стрепи Звездина одбрана, могу ли црвено-бели да сачувају мрежу? Гиљерме је сад пробао.

77. минут – Неколико прекида због пореда, ситуације које дефинитивно одговарају Звезди.

73. минут – Полуконтра Звезде, Боаћи је шутирао и изнудио корнер.

71. минут – Ловера мења масураса, измена у Олимпијакосу.

70. минут – Поденс још једном промашује, овога пута скоро празан гол јер је Борјан морао да истрчи и раније интервенише. У истом нападу је и Дегенек добио жути картон за фаул који Орсато није свирао због предности.

68. минут – Поденс је покушао искоса са леве стране, али лопта иде преко гола.

65. минут – Боаћи мења Вукановића у редовима Звезде.

63. минут – Борјан је сачувао Звезду, одбранио је зицер Поденсу.

61. минут – Офанзивни играч Герер мења дефанзивног везисту Камару у редовима Олимпијакоса.

60. минут – Ел Араби је погодио стативу псоле шута главом. Срећа за Звезду.

59. минут – Родић је добио жути картон, морао је да руши Масураса.

58. минут – Измена у Звезди – Ван Ла Пара мења Томанеа.

56. минут – Ево и једног шута Звезде, Марин је покушао да изненади голмана домаћег тима.

54. минут – Борјан брани шут Гиљермеа и избацује лопту у корнер.

53. минут – Олимпијакос обилази око гола Звезде, имао је домаћин два корнера заредом.

50. минут – Поденс је шутирао поред гола, притиска Олимпијакос.

47. минут – Опет Оли прети, масурас је добро скочио, али је слабо захватио лопту главом.

46. минут – Почело је друго полувреме и умало гол за домаћина. Гиљерме је шутирао тик поред гола.

45. минут – ПОЛУВРЕМЕ!

43. минут – ЗВЕЗДА ЈЕ ПРОМАШИЛА ПЕНАЛ! Томане је погодио пречку! Недуго затим је и Марин имао шансу за гол. Практично зицер!

40. минут – Пенал за Звезду! марин је срушен, дилеме није било! Гиљерме је по ногама покупио Марина!

34. минут – Ел Араби је имао практићчно зицер, сам на пет метара, али је шутирао главом преко гола.

32. минут – Сада је Борјан био “заузет“, две интервенције за неколико секунди. Затим је домаћин имао и корнер.

30. минут – Звезда се труди да кроз пас игру изнесе лопту, играчи Олимпијакоса с друге стране играју пресинг.

29. минут – Први жути картон на мечу, добио га је Камара.

27. минут – Имала је Звезда добар контранапад “три на три“, али је каснио пас ка марину на левој страни.

26. минут – Напада Олимпијакос, овога пута је Камара шутирао поред гола. Био је то још један шут ван 16 метара.

23. минут – Сјајан старт Гобељића, истовремено и ризичан. Да је мало закаснио, био би пенал за домаћина. Овако – десни бек Звезде је спасио можда и гол.

20. минут – Лош ударац Марина из слободног ударца, али је ипак корнер за београдске црвено-беле.

19. минут – Шут Гиљермеа са неких 25 метара, Борјан је био сигуран. Већ на другој страни је слободњак за Звезду после играња руком једног играча Олија.

16. минут – Гарсија је направио фаул, мада се чини да је играч Олимпијакоса њега “зајашио“. Ипак, прекид није донео ништа домаћем тиму.

Погледајте прогнозу навијача Олимпијакоса и Звезде за овај меч:

11. минут – Драма пред голом Звезде, али играчи Олија нису били концентрисани. Српски шампион не успева да задржи лопту у свом поседу.

8. минут – Убацио је домаћин у вишу брзину, добили су и корнер.

6. минут – Грешка Звездине одбране није кажњена, Масурас је шутирао преко гола.

5. минут – Прва прилика за Звезду. Олдично је Гобељић убацио лопту, али је Вукановић са десетак метара шутирао преко гола.

2. минут – Фаул Вукановића над Семедом. Да се није чула пиштаљка вероватно би то био зицер за Томанеа.