ЗВЕЗДА била на корак од победе, Макаби после продужетака савладао црвено-беле!

0

Кошаркаши Црвене звезде поражени су од Макабија у Тел Авиву после продужетка 84:69, у трећем колу Евролиге.

Актуелни шампион Србије и региона успео је да се врати из мртвих и великог заостатка, међутим Били Берон је промашио шут за победу и ушло се у продужетак.

Црвено-бели одиграли су веома лоше у продужетку, подсетили су на игру с почетка меча и Макаби на крају долази до убедљивог тријумфа.

Евролига, треће коло:

Макаби Тел Авив – Црвена звезда 84:69

дворана: Менора Мивтачим арена
судије: Рижик, Вјклицки, Исгудер

Макаби: Брајант, Вилбекин, Ејси, Хантер, Коен, Каспи, Авдија, Дорси, Дибартоломео, Волтерс, Блек, Зусман. Тренер: Јанис Сферопулос.

Црвена звезда: Д. Браун, Човић, Л. Браун, Перпероглу, Давидовац, Лазић, Фаје, Берон, Добрић, Гист, Џенкинс, Оџо. Тренер: Милан Томић.

Најефикаснији у победничком саставу био је Скоти Вилбекин са 16 поена, док је Омри Каспи убацио 15.

Бољи од осталих код Звезде био је Стартос Перпероглу са 18, док је Добрић постигао 10.

Изабраници Милана Томића веома лоше су отворили утакмицу и после само неколико минута на семафору је било 15:2.

Бриљирао је Омри Каспи, Звезда није могла да осмисли добар напад и чинило се да ће утакмица бити готова у првој деоници.

Уласком Стратоса Перпероглуа ситуација на терену се мало променила. Грчки кошаркаш ушао је одлично у меч, погодио неке тешке шутеве и на крају прве деонице резултат је био 25:13.

Уз Перпероглуа треба истаћи и игру Мохамеда Фајеа, који је енергијом много допринео да црвено-бели дођу до једноцифреног заостатка. Ипак, пре крај четвртине морао је да изађе због три личне.

После двадесет минута игре на семафору је било 39:30, што уопште није било лоше за екипу с Малог Калемегдана с обзиром на слабу игру.