ЗАГОРАЦ ТРОЈКОМ 3 СЕКУНДЕ ПРЕ КРАЈА срушио Звезду: Партизан после драме победио

0

Кошаркаши Партизана победили су Црвену звезду 73:72 у дворани "Александар Николић" и изједначили на 1:1 у финалној серији плеј-офа Суперлиге Србије.

PRINTSCREEN

„Вечити“ дерби одлучио је Раде Загорац тројком три секунде пре краја!

Као и скоро сваки пут ове сезоне, и овај окршај црно-белих и црвено-белих био је драматичан. Можда и најдраматичнији.

Домаћин је током првог полувремена био знатно бољи ривал и све време био у вођству, имао и двоцифрену предност, али су гости у трећој деоници одиграли фуриозно и направили преокрет (24:13).

Током последње деонице Маркус Пејџ није дозволио Звезди да се одлепи, а имали су црвено-бели више прилика за то, нарочито јер су се црно-бели у финишу испромашивали са линије слободних бацања.

И онда се ушло у последњи минут, који би и Хичкок тешко смислио…

Мохамед Фаје је на шест секунди пре краја из одбојке довео Звезду у вођство од 72:70, уследила су два тајм-аута, по један на обе стране, после чега и тројка Загорца.

Тренер Партизана Андреа Тринкијери објаснио је како је одлучио да укаже поверење Загорцу, када је пре тога промашио свих шест покушаја за три поена.

„Имали смо нешто друго у плану, они су звали контра тајм-аут јер су препознали акцију и онда смо морали да променимо. Раде је висок и имао сам поверење у њега против бекова“, рекао је Тринкијери за ТВ Арена спорт непосредно после меча.

„Ми смо пуно боље играли прву утакмицу, данас смо стали у трећој четвртини. Ово смо зубима и ноктима добили“.

Упитан за тешке услове у „Пиониру“ због високе температуре, Тринкијери је рекао:

„Није ово ствар дворане него тима који тренирам. То је Партизан. То је нешто посебно“.

Пејџ је са 19 поена био најефикаснији на мечу, а Никола Јанковић је забележио дабл-дабл учинак са 13 поена и десет скокова. Њих двојица су били једини двоцифрени код домаћина.

Загорац је дао укупно пет поена.

Код Звезде су најбољи били Фаје са 14 поена, Дејан Давидовац са 11 и Били Берон са десет.

Трећа утакмица играће се у суботу у „Пиониру“, а домаћин ће бити Црвена звезда. Серија се игра до три победе.