VATERPOLO: Potopljena i Rusija, Srbija u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

0

Reprezentacije Srbije savladala je Rusiju u meču drugog kola grupe D Evropskog prvenstva u Barseloni – 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3).

Србија – Русија 11:9 (3:2, 3:3, 3:1, 2:3). Базен: Пикорнел. Гледалаца: 400. Судије: Коризна (Пољска), Мерсије (Француска). Играч више: Србија 10 (5) – Русија 12 (6).

‘Делфини’ су, после рутинског тријумфа над Румунијом на отварању (11:5), без већих проблема изашли на крај и са ‘Зборнајом’ и већ после две одигране утакмице обезбедили прво место, односно аутоматски се пласирали у четвртину финала и обезбедили себи више времена за одмор.

Момци Дејана Савића последњи сусрет у групној фази играју у петак од 11 часова, када ће им ривал бити селекција Словачке.

Нису наши момци превише запињали, одиграли су тачно онолико колико им је било потребно, али се мора истаћи да су и Руси одиграли веома добар дуел, свакако најбољи у свим окршајима са нашом селекцијом.

Међутим, то је било довољно само да се одрже до полувремена (6:5), да би питање победника и дефинитивно било решено у трећој четвртини када правимо серију од 3:0 и дефинитивно преламамо меч у нашу корист.

Састави:

Србија: Г. Пијетловић, Мандић, Рашовић, Рандјеловић, Ћук, Д. Пијетловић, Вицо, Алексић, Јакшић, Филиповић, Прлаиновић, С. Митровић, Б.Митровић

Русија: Федотов, Сучков, Андрјуков, Деревијанкин, Копсев, Харков, Меркулов, Нагајев, Бичков, Холод, Лисунов, Шепељев, Стасенко

Табела:
1. Србија 2 0 0 22:14 6
2. Русија 1 0 1 21:17 3
3. Румунија 1 0 1 14:16 3
4. Словачка 0 0 2 11:21 0

Само се Виктор Рашовић и Сава Ранђеловић нису уписивали у листу стрелаца, Андрија Прлаиновић, Филип Филиповић и Душан Мандић погађали су по два пута, док су Милош Ћук, Душко Пјетловић, Никола Јакшић, Стефан Митровић и дебитант Немања Вицо били прецизни по једном.

Бранислав Митровић одбранио је десет од деветнаест упућених удараца,

Код Руса су Степан Андрјуков, Константин Харков и Иван Нагаев постигли по два гола.

Србија по четврти пут узастопно брани златну медаљу на Старом континенту.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Крај – Није ривал одутајао до самог краја, иако је било јасно да ће ишта успети да промени и избегне пораз, а све што су успели јесте још један гол Нагаева за коначан резултат сусрета и пролаз наше репрезентације аутоматски у четвртину финала – 11:9.

6′ – Поново Руси успевају да се приближе пред улазак у последња четири минута игре, новим голом Нагаева, али затим веома лоше реализују напада, а то на другој страни одмах кажњава Никола Јакшић и практично потврђује нови тријумф Србије – 11:8.

4′ – Враћа противник какву-такву неизвесност голом Бичкова, међутим непун минут касније одговара дебитант Немања Вицо, после проигравања тик до гола у ситуацији са играчем више – 10:7.

2′ – Нису Руси имали решења за нашу одбрану ни у уводних 120 секунди последње четвртине, поново нису поентирали са играчем више, али нисмо ни ми, па је резултат остао непромењен – 9:6.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

8′ – То је уједно био и последњи гол у овом делу дуела, иако су наши момци могли додатно да осигурају предност и почну полако да приводе сусрет крају – 9:6.

6′ – ‘Зборнаја’ напокон успева да пробије бедем испред нашег гола и да искористи бројчану предност поготком Харкова – 9:6.

4′ – Руси нису могли до реализације ни када су имала играча више у базену, док је Србија почела да игра све разноврсније у нападу и да поприлично рутински тресе мрежу. Погодио је и Стефан Митровић, па још још једном Мандић за највеће вођство ‘Делфина’ и најаву нешто мирнијег финиша сусрета – 9:5.

2′ – Наша селекција значајно је подигла ниво игре на старту другог полувремена и брзо је постало јасно да противник није у стању да нам парира, а нова два гола предности доноси нам Прлаиновић другим поготком после муњевите контре – 7:5.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Полувреме – За разлику од првог сусрета, добра вест за нас јесте и да се распуцао Филиповић, па смо повратили предност на нашу страну, а исти играч пропустио је прилику да додатно увећа вођство замало непрецизним ударцем са дистанце. Деловало је да ниједна од две селекције неће имати предност пред велики одмор, али се онда међу стрелце уписао и Душан Мандић, а мало је недостајало да Душан учини исто и у последњим секундама првог полувремена – 6:5.

6′ – Најдужи пост у досадашњем току сусрета за наш тим, иако уопште нисмо играли лоше, прекида Андрија Прлаиновић, чиме смо успешно реализовали још једну ситуацију са играчем више. Међутим, Руси опет брзо одговарају, кажњавају пропуст у дефанзиви и наставља се велика борба на базену у Барселони – 4:4.

4′ – ‘Зборнаја’ не користи играча више, односно нешто бољи моментум, али ипак успева да стигне до првог изједначења на мечу голом Харкова – 3:3.

2′ – Руси први долазе до лопте и на старту другог периода, чијих је уводних готово три минута протекло у нешто бржој игри на обе стране, али погодака није било. Гојко Пјетловић брани ударац Нагаева, док Ћук погађа стативу на другој страни – 3:2.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

8′ – Поново смо имали прилику да се резултатски одлепимо, пошто смо зауставили још један опасан напад, али смо олако изгубили лопту, а Руси извели брзу контру коју крунише Андрјуков својим шестим поготком на првенству, поставивши коначан резултат уводних осам минута игре – 3:2.

6′ – Наставила је Србија да игра у лаганом ритму, нешто што је селектор и нагласио током минута одмора, пре него што је Ћук и из четвртог шута на овом првенству погодио мрежу и вратио нам два гола предности – 3:1.

4′ – Не успевамо да искористимо два узастопна напада, што противник кажњава и после нешто више од три минута игре успева да постигне први погодак преко Степана Андрјукова, а Дејан Савић одлучује да затражи први тајм-аут – 2:1.

2′ – Руси су први стигли до лопте, али су наши момци били ти који су први погодили мрежу. Најпре је прецизан био Филип Филиповић после асистенције Милоша Ћука, да би се, после нове добре одбране, у стрелце после нове лепе акције и играча више уписао Душко Пјетловић – 2:0.