Vaterpolisti potopili prvaka sveta za polufinale Igara

0

Vaterpolisti Srbije pobedili su Italiju u četvrtfinalu Olimpijskih igara, dominantnom partijom tokom celog meča - bilo je 10:6!

„Делфини“ су за ривала имали актуелне прваке света који су у групи са Мађарском и Грчком били непоражени, али са два ремија.

Дошли су на Србију са другог места, док је наш тим у групној фази два пута поражен, од Хрватске и Шпаније, са којом ће играти у полуфиналу.

Селектор Дејан Савић у претходним мечевима није био задовољан бројем примљених голова (14 и 13), али тешко да ће имати много замерки за игру против Италије.

Имао је гранитну одбрану током целог меча, мала криза виђена је само у трећој деоници када није било поготка.

Ипак, само прва два минута парирала је Италија, до 2:2, после чега је практично само један тим постојао у базену.

Три гола дао је Филиповић, два Прлаиновић, Мандић и Рашовић били су још двоструки стрелци, један гол дело је Дедовића. На другој страни, Прешути је дао два гола, Фигари, Луонго, Бодегас и Ди Фулвио су тресли мрежу наше екипе.

Ватерполо репрезентација Србије, Андрија ПрлаиновићФото: Тањуг/АП Пхото/Марк Хумпхреy)
Ток меча, 4. четвртина, Србија – Италија 10:6

10:6 – Ботегас смањује, али има још само минут и по до краја.

10:5 – Коначно! Филип Филиповић, опет, капитенски, погађа када је било важно сломити налет самопоуздања ривала.

9:5 – Ди Филвио погађа, мали аларм се пали у тиму Србије, тражи се предуго погодак.

Трећа четвртина: Србија затајила, али примила само један гол

9:4 – Луонго користи играча више, а Филиповић петерац није успео да материјализује.

9:3 – Опет дуго није било голова, чак пет минута, али није то био превелики проблем за Србију, одбрана је врхунски деловала.

Друга четвртина: Нокаутирани су Италијани

9:3 – Италија је нокаутирана, Прлаиновић је опет стрелац за највећу разлику на утакмици.

8:3 – Прорадио је и Прлаиновић, опет имамо пет голова предности, седми је ово гол Андрије на турниру.

7:3 – Седам одбрана од девет шутева има Бранислав Митровић, ноћна је мора Италијана, Фиљолија је укротио. Ипак, Фигари је потом погодио.

7:2 – Рапсодија Србије, капитенски је Филип Филиповић довео Србију до пет голова разлике! Последњи гол Италија је дала у 2. минуту утакмице, „забетонирана“ је одбрана наше екипе.

6:2 – Коначно, Душан Мандић погађа, Србија је убедљива!

5:2 – Два и по минута није било гола, има искључења, али се то није реализовало, Митровић је одбранио и 4. шут.

На истеку 4. минута, дошло је и до тајм-аута. Незадовољан је Савић, иако разлика још није угрожена.

Прва четвртина: Србија са 5:2 укротила светског првака

5:2 – Невероватно! Са три играча мање, Србија се одбранила, пљуштала су искључења на нашој страни. Никола Дедовић, Стефан Митровић и Душко Пијетловић морали су да напусте игру, саиграчи су се херојски одбранили.

5:2 – Успаничили су се Италијани после неуспешног напада за прилазак на гол разлике, били су грубљи у одбрани и то је Србији донело два играча више.

Тако нешто није могао да одбије Дедовић, дао је гол за +3.

4:2 – Страхиња Рашовић решета, други гол је постигао већ, претходно је Јакшић блокирао шут и обезбедио већу разлику.

3:2 – Какав шут Душана Мандића! Био је далеко од гола, али је снажно и прецизно шутирао.

2:2 – Прешути се разиграо, опет је изједначио, опет је кобно било искључење. Сава Ранђеловић је морао ван игре, а Италијан је био неометан пред самим голом.

2:1 – Почела је Србија добро меч голом Страхиње Рашовића, али је брзо Прешути изједначио, искористивши притом играча више.

Наредни напад вратио нам је предност, уз доста дилема – лопта после шута Филипа Филиповића плутала је преко гол линије, а тек је накнадно утврђено да је погодак регуларан.

Парови четвртфинала Олимпијских игара у ватерполу:

Шпанија – Сједињене Државе 12:8

Грчка – Црна Гора 10:4

Италија – Србија

Мађарска – Хрватска

Србија је у последњој утакмици групе победила Црну Гору са 13:6, а Црногорци су у међувремену изгубили од Грчке са 10:4.