VATERPOLISTI NASTAVLJAJU: Zlato Srbiji na Mediteranskim igrama!

0

Reprezentacija Srbije osvojila prvo mesto na Mediteranskim igrama u Taragoni!

Српски “Делфини“ оправдали су улогу фаворита и на најбољи начин привели крају такмичење на Медитеранским играма.

Србија је освојила златну медаљу пошто је данас у узбудљивом финалу савладала селекцију Грчке са 12:10, тек после бољег извођења петераца. У регуларном току меча било је 8:8, по четвртинама 1:1, 0:2, 4:3, 3:2, а пенал серију Србија је добила са 4:2.

Наш тим је лоше одиграо другу четвртину, после које смо ушли у озбиљан проблем, пре свега због лоше реализације играча више (6/0) и Грчка је на половини ове утакмице водила са 3:1.

Ипак, до краја су изабраници Дејана Савића успели да изједначе, а сам финиш је био посебно узбудљив јер су Грци имали узастопно три напада, да би потом Ћук са звуком сирене погодио пречку у покушају да донесе победу Србији.

Све је ипак дошло на своје место током пенал серије, Србија је освојила злато, друго за нашу репрезентацију после Пескаре 2009. године.

СРБИЈА: Г. Пијетловић, Мандић 2, В. Рашовић, Ранђеловић, Ћук 2, Д. Пијетловић 1, Убовић, Алексић 1, Јакшић 1, Филиповић 3, С. Рашовић, С. Митровић 2, Б. Митровић. Селектор: Савић.

ГРЧКА: Флегас, Генидунас, Скумпакис, Николидис, Фунтулис 3, Дервишис 1, Аргиропулос 1, Мурикис 2, Коломвос, Гунас 1, Влахопулос 2, Зердевас, Капотис. Селектор: Влахос