УС ОПЕН: Типсаревић брутално покраден! Србин одбио да се рукује са судијом!

0

Иако је водио 2:0 у сетовима, Јанко Типсаревић није успео да се пласира у треће коло УС опена.

У четвртом сету меча са Шпанцем Паблом Карењом Бустом догодио се судијска крађа, која је избацила из ритма нашег тенисера.

Јанко је водио 2:1 у сетовима, а Бусто је у четвртом сету имао предност 5:4 и сервирао је за изједначење. Србин је имао предност 30:0, изградио је сјајно поен, изашао на мрежу, смечовао, а онда је уследио поклич „идемо“.

На запрепашћење публике, судија је Јанку одузео поен јер, како је објаснио, он није завршен (прерано радовање Србина). Кренули су звиждуци гледалаца, а Јанко није могао да верује шта је судија досудио, па је остао да лежи на бетону. Уместо три брејк лопте, Шпанац је смањио на 15:30 и добио сет, а касније и меч.

Погледајте судијску ујдурму!

По завршетку меча, Јанко је честитао ривалу на победи, али није хтео да пружи руку судији.

После три сата и 27 минута, Пабло Карењо Буста је добио Јанка Типсаревића – 3:2 (2:6, 4:6, 6:1, 6:4, 6:4).