УБЕДЉИВА победа Србије, Порторико декласиран са 43 разлике!

0

Кошаркашка репрезентација Србије је забележила прву победу у другој фази Светског купа у Кини.

Изабраници селектора Александра Ђорђевића су савладали Порторико са 90:47 и следи им дуел са Шпанијом.

„Орлови“ су од почетка утакмице наметнули свој ритам игре и ни у једном моменту нису дозволили противнику да меч учини резултатски неизвесним.

Већ после неколико минута игре Србија је имала двоцифрену предност (15:4), а на крају прве деонице је имала вишак од девет поена.

У том периоду је фантастично одиграо Бобан Марјановић и уписао десет поена, да би у другој четвртини прорадио и шут – прецизни са дистанце су били Марко Гудурић и Немања Бјелица.

На полувремену је Србија имала 23 поена предности, у трећем кварталу су само наставили у том ритму, а уз то је било и много простора за егзибиције, од којих би неке могле да се подведу и под појам „претеривање“.

Ипак, све је дошло на своје, пре свега због чврсте одбране, па је Србија имала и вишак од 30 поена, при резултату 65:35.

У последњој деоници је Србија дошла и до предности од 40 поена и рутински привела меч крају.

Селектор Ђорђевић је искористио прилику да расподели минутажу свим играчима и одмори неке који су изнели највећи терет током прве фазе такмичења.