Tragedija „orlova“ u Dablinu: Srbija autogolom u 87. minutu prokockala pobedu

0

Reprezentacija Srbije odigrala je nerešeno sa Republikom Irskom na gostovanju u Dablinu 1:1, u 5. kolu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo. Strelac gola za Srbiju bio je Sergej Milinković Savić u 20. minutu, a strelac za Irce, verovali ili ne, bio je Milenković (autogol) u 87. minutu.

© Фото : ФСС

Србија је у утакмицу ушла као првопласирани тим групе А уз 10 освојених бодова, након што су савладани Ирска са 3:2, Азербејџан са 2:1, Луксембург са 4:1, док је у дербију групе на стадиону „Рајко Митић“ резултат био 2:2.

Душан Тадић је извео корнер у 20. минуту, Милинковић Савић је сјајно реаговао на првој стативи, скренуо лопту у мрежу и „орлови“ су повели 1:0 и то је био добар план за наставак трке са Португалијом за прво место и директан пласман на Светско првенство у Катару 2022. године. Али Срби не би били Срби када не би закомпликовали ситуацију.

Пикси је одлучио да од почетка укаже шансу двојцу Александар Митровић – Душан Влаховић, који ће играти испред Сергеја Милинковић-Савића, Филипа Костића и Душана Тадића, те Филипа Ђуричића, који ће имати нешто дефанзивнију улогу, тачније играће на месту централног везног.

Задњи везни ће бити Немања Гудељ, а иза њега последњи бедем пред Предрагом Рајковићем чиниће Милош Вељковић, Страхиња Павловић и Никола Миленковић.

На клупи ће бити Марко Дмитровић, Раде Свилар, Филип Младеновић, Иван Илић, Немања Максимовић, Немања Радоњић, Лука Јовић, Стефан Митровић, Урош Рачић, Саша Лукић, Михаило Ристић и Дарко Лазовић.