ТЕХНИЧКА ГРЕШКА, ПА ИСКЉУЧЕЊЕ: Да ли ће Никола Јокић играти против Аргентине

0

Изнервиран судисјком одлуком.

За Николу Јокића утакмица против Шпаније завршена је још у 24. минуту. Наш ас је изнервиран једном судијском одлуком приликом борбе за лопту са Марком Гасолом, ушао у жустру расправу са арбитром, а није стао ни након што је добио прву техничку грешку.

Уследила је и друга, искључујућа, па је центар наше репрезентације завршио утакмицу почетком треће четвртине при резултату 51:39 за Шпанце.

Многи су се у том тренутку запитали да ли ће Никола Јокић бити кажњен и да ли ће бити на располагању селектору Александру Ђорђевићу у четвртфиналном дуелу против Аргентине. На срећу нема аутоматске суспензије и Џокер ће бити у саставу за утакмицу против Гаучоса.

Примера ради, Ангола је прошла кроз сличну ситуацију у Кини. Њихов играч био је искључен због две неспортске грешке и играо, док је Јокић након техничке добио и искључујућу. Али, на срећу избегао је Јокић аутоматску суспензију.