Тадићев Ајакс испао из Лиге шампиона!

0

Фудбалери Ајакса су поразом резултатом 1:0 од Валенсије у последњем колу Лиге шампиона завршили учешће у елитном такмичењу.

Ајакс се поразом од Валенсије на свом стадиону опростио од Лиге шампиона. Екипу за коју наступа и српски репрезентативац Душан Тадић, растужио је Родриго у 24. минуту утакмице.

Родриго је шпанског представника довео до вођства када је надмудрио комплетну одбрану Ајакса, изашао сам пред голмана и без већих проблема га савладао.

Ајакс је у том првом полувремену био опаснији противник, али и оштрији пошто је направио чак 9 прекршаја и Едсон Алварес је зарадио жути картон због учесталих фаулова.

Веровали или не ово је била прва победа Валенсије над Ајаксом у историји (после три пораза у Лиги шампиона), а ова победа дуго ће се памтити пошто је имала велику тежину и донела је пласман у наредну рунду елитног такмичења.

Трудио се Ајакс на овом сусрету, дали су свој максимум и на крају остали кратких рукава. Душан Тадић је у финалним моментима успео да заради и жути картон, па ће његов тим на пролеће играти у Лиги Европе.

Уз Валенсију се из групе Х у осмину финала пласирала и екипа Челсија. Челси је без већих проблема победио Лил, како се и очекивало. До ове победе стигли су головима Тамија Абрахама у 19. и Сезара Аспиликуете у 35. минуту утакмице.

Почасни гол за Лил постигао је некадашњи нападач управо Челсија, француски интернационалац Реми.