СУРОВА ЛЕКЦИЈА ПРВАКУ ЕВРОПЕ: Кавани елиминисао Роналда и Португал са СП у фудбалу

0

Фудбалска репрезентација Уругваја савладала је Португал са 2:1 у осмини финала Светског првенства у Русији.

„Небеско-плави“ су повели већ у седмом минуту када је Суарез идеално центрирао и погодио „у трепавицу“ Едисона Каванија коме није било тешко да главом савлада Руја Патрисија.

Португал је након тога заиграо офанзивније, али без конкретног учинка. Највише су додавали лопту, првој звезди тима, Кристијану Роналду који није могао све сам, јер су га Уругвајци сјајно чували, а у прилог томе говори и податак да звезда Реал Мадрида није имао ниједан контакт са лоптом у шеснаестерцу противника.

На старту другог дела игре, тачније у 55. минуту Пепе је донео изједначење „морепловцима“ када је центрирао Гереиро, а португалски штопер се сјајно снашао и главом матирао Фернанда Муслеру. Уругвајски голман је примио први гол на овом Мундијалу.

Само седам минута касније Кавани је вратио предност јужноамеричкој селекцији када је из прве дивно пласирао лопту у даљи угао Руја Патрисија и постигао прелеп гол.

Португалци су након тога заиграли на све или ништа, али им се то није испалтило па ће се Уругвај састати у четвртфиналу са Француском за тачно седам дана.

Стадион: „Фишт Олимпијски стадион“ у Сочију. Судија: Сезар Рамос (Мексико). Гледалаца: 44 873. Стрелци: Кавани 7, 62 – Пепе 55. Жути картони: Кристијано Роналдо (Португал)

Уругвај: Муслера – Касерес, Хименез, Годин, Лаксалт – Нандез (од 81. Санчез), Тореира, Весино, Бентанкур (од 63. Родригез) – Кавани (од 74. Стуани), Суарез.

Португал: Патрисио – Переира, Пепе, Фонте, Гереиро – Марио (од 84. Фернандес), Адријен Силва (од 65. Кварежма) Карваљо, Б.Силва – Гуедеш (од 74. Андре Силва), Роналдо.

Играч утакмице: Едисон Кавани (Уругвај)