Srbija prokockala pobedu protiv Kameruna – i dalje živi san za osminu finala

0

Fudbaleri Srbije ispustili su pobedu protiv Kameruna u drugom kolu Mundijala u Kataru – 3:3. Iako su vodili rezultatom 3:1, na kraju su pognutih glava napustili teren jer je utakmica završena bez pobednika.

Za dva minuta u periodu od 64. do 66. minuta u dva navrata je kapitulirala naša odbrana i bio je to jasan pokazatelj da Srbija nije zrela za osvajanje sva tri boda.

Meč sa Švajcarskom 2. decembra, koja od 17 časova igra protiv Brazila, trebalo bi da odlučuje o tome koje dve selekcije iz Grupe G će u osminu finala. „Karioke“ i „sajdžije“ su trenutno u daleko boljoj poziciji od Srbije i Kameruna, ali je sve i dalje otvoreno, s tim što su Piksijevim „orlovima“ posle prosute pobede šanse drastično smanjene.

Utakmica koja bi lako mogla da bude odlučujuća za Orlove ili za „kamerunske lavove“, s obzirom na to da su oba tima poražena na startu.

Ono što raduje sve u Srbiji jeste osmeh koji se vratio na lice selektora i igrača, a odnosi se na zdravstveno stanje koje se drastično popravilo i Piksi može da računa na sve fudbalere.

13:01

96′ – KRAJ! Srbija – Kamerun 3:3!

Nije Srbija uspela da pobedi Kamerun, meč je završen rezultatom 3:3!

13:00

95′ – Pokušaj Grujića!

Raspalio je po lopti rezervista Marko Grujić, ali je siguran Epasi.

12:59

95′ – Brani Vanja!

Zapretili su Kamerunci iz slobodnog udarca s leve strane, bio je to lak plen za Vanju Milinković-Savića.

12:59

92′ – Đuričić u igri

Nova izmena u redovima Srbije u igru je ušao Filip Đuričić, koji je zamenio Filipa Kostića.

12:56 28.11.2022

91′ – Ofsajd!

Ponovo je Aleksandar Mitrović bio u prilici, ali je linijski sudija podigao zastavicu zbog ofsajda.

12:55 28.11.2022

90′ – Još šest minuta

Toliko vremena za novi gol imaju fudbaleri Srbije kako bi došli do pobede.

12:53

89′ – Mitrović pored gola!

Nova velika šansa za Srbiju, ali je ovoga puta neprecizan Aleksandar Mitrović.

12:53

88′ – Šteta, jako loš potez Kostića

Hitronogi Kragujevčanin koji se neočekivano našao u izglednoj prilici s leve strane, doživeo je pad koncentracije i umesto da šutira ili centrira, dodao je praktično loptu u ruke Epasiju.

12:49 28.11.2022

85′ – Igra se otvoreno

Smanjuju se napadi dve selekcije. Jasno je da i jedni i drugi žele očajnički da dođu do tri boda.

12:43 28.11.2022

79′ – Četvorostruka izmena Srbije

Dragan Stojković Piksi se opredelio da menja. Izašli su Veljković i Živković, a ušli Babić i Radonjić. Izašao je i Sergej, umesto njega na terenu je Grujić.

12:41

76′ – Velika šansa za Srbiju

Aleksandar Mitrović odlučio je sam da završi akciju i to se ispostavilo kao pogrešna odluka jer je imao nekoliko slobodnih saigrača. Velika šansa otišla je u nepovrat.

12:38 28.11.2022

73′ – Prekršaj nad Maksimovićem

Abubakar je bio pregrub na sredini terena u borbi za ničiji loptu.

12:35 28.11.2022

70′ – Korner za Srbiju

Tadić je poslao loptu, probao je Milenković ali je Čupo Moting uspeo da otkloni opasnost.

12:31 28.11.2022

66′ – Šok! Kamerun izjednačio – 3:3!

Za samo dva minuta iz dva napada su fudbaleri Srbije primili dva gola. Čupo Moting je matirao Vanju.

12:29 28.11.2022

64′ – SMS se poigravao, Abubakar nas kaznio! GOL – 3:2!

Sergej Milinković-Savić je pokušao da lobuje Epasija, da bi Abubakar već u sledećem napadu učinio isto. Činilo se da je ofsajd, ali je gol priznat posle konsultacije VAR – 3:2

12:27 28.11.2022

62′ – Pokušaj Ekambija

Pustio je Stefan Mitrovića Toko Ekambija da šutira sa leve strane, a Vanja Milinković-Savić je bez većih problema zaustavio taj pokušaj.

12:25

60′ – Zapretio Kamerun

Moglo je da bude opasno posle jedne kontre u režiji Abubakara, ali su defanzivci Srbije uspeli da otklone opasnost u poslednji čas.

12:20 28.11.2022

56′ – Pavlović izlazi zbog povrede!

Loša vest za Srbiju. Uhvatio se za primicač Strahinja Pavlović, signalizirajući izmenu ka klupi Srbije. Umesto njega na terenu je Stefan Mitrović.

12:17

53′ – GOOOL! Srbija vodi 3:1!

Ušetala se Srbija u gol Kameruna, a strelac je Mitrović! Kakva akcija u režiji srpski fudbalera. Mitrović je vukao loptu, uposlio je Kostića koji je vratio do Sergeja. Ovaj je progirao Živkovića, a on je nesebično vratio do Mitrogola koji je rutinski poslao u mrežu.

12:16

51′ – Prekršaj Živkovića

U pokušaju da dođe do lopte u završnoj trećini terena, Andrija Živković je napravio prekršaj.

12:13

49′ – Ofsajd Kostića!

Levokrilni fudbaler Filip Kostić našao se u nedozvoljenoj poziciji posle lopte koju mu je uputio kapiten Dušan Tadić.

12:12

47′ – Piksi izveo istih 11!

Nije želeo selektor Srbije Dragan Stojković ništa da menja u 15-minutnoj pauzi.

12:10

46′ – Počelo je drugo poluvreme

Nastavljen je meč Srbije i Kameruna.

11:54

45+7′ – POLUVREME – Srbija vodi 2:1!

Uspela je Srbija u samom finišu prvog poluvremena golovima Strahinje Pavlovića i Sergeja Milinković-Savića da preokrene rezultat i da na odmor protiv Kameruna ode sa prednošću

11:51

45+6′ – Mitrović zamalo promenio rezultat

Šteta! Imala je Srbija šansu za 3:1, ali je Mitrovićev udarac odbranio Epasi.

11:50

45′ – Šest minuta je produženo prvo poluvreme

11:49

45+3′ – GOOOOL! Sergeeeeej!

Srbija je začas preokrenula rezultat 2:1. Strelac je Sergej Milinković-Savić u 48. minutu koji je izuzetno inteligentim udarcem levom nogom po zemlji matirao Espasija i šokirao Kamerunce.

11:46

45′ – GOOOOL! Srbija je izjednačila – 1:1!

Strahinja Pavlović je strelac posle jednog nebeskog skoka i centaršuta koji je uputio Dušan Tadić.

11:43

43′ – Lukić greši, Vanja čuva Srbiju

Izgubio je Saša Lukić loptu i to je skupo moglo da košta Srbiju, ali je Vanja sjajno odbranio dva pokušaja Kundea.

11:42

40′ – Kostić kasni

Nižu se šanse Srbije po levoj strani ali nedostaje onaj idealni pas Filipa Kostića. Kasnio je s jednom loptom ka Mitroviću.

11:39

39′ – Srbija se oslobodila pritiska i šoka

Konačno su Orlovi ponovo počeli da atakuju ka golu rivala.

11:35

35′ – Pritisak Kameruna

Posle gola usledili su novi napadi Kamerunaca ka golu Srbije.

11:33

33′ – Epasi nesiguran, pa siguran

Uputio je Živković dugu loptu ka Mitroviću, a golman Kameruna je visoko skočio kako bi je uzeo pre napadača Srbije. Uspeo je iz drugog pokušaja.

11:29

29′ – GOL!!! Vodi Kamerun!

Koban po Srbiju bio je korner, a sunce koje bije u kazneni prostor otežalo je bilo kakvu reakciju Vanje Milinković-Savića i naše odbrane. Kasteleto je strelac. Našao se na drugoj stativi i samo je ubacio loptu u nebranjenu mrežu.

11:28

28′ – Korner za Kamerun

Pad koncentracije u odbrani iznedrio je novi korner za Kamerunce.

11:28

27′ – Srbija je propustila lepu šansu

Stvorio se višak, povukao je Tadić, ali je usledila loša lopta ka Mitroviću. Na kraju je ona stigla do Kostića, koji je proigrao Pavlovića, a njemu je lopta pobegla u gol-aut.

11:27

26′ – Prekršaj Pavlovića

Dobro je što sudija nije sankcionisao Strahinjin faul jer on ima žuti iz prvog meča sa Brazilom

11:25

24′ – Žuti karton za N’Kolua i šansa za Srbiju

Zbog prekršaja nad Andrijom Živkovićem. Nova prilika za Srbiju da ugrozi gol Kameruna iz skraćenog kornera posle faula.

11:22

21′ – Korner za Srbiju!

Lepo su kombinovali Živković i Maksimović i biće udarac iz ugla za našu reprezentaciju. Ori se sa tribina stadiona Al Džanub – „Ajmo, ajde, svi u napad!“

11:21

20′ – Raščišćena opasnost!

Sergej je uspeo da se izbori za faul u našem šesnaestercu i otklonjena je opasnost.

11:20

19′ – Brani Vanja!

Bravo za Vanju Milinković-Savića koji je sjajno zaustavio pokušaj Kundea. Korner za Kamerunce.

11:18

17′ – Velika šansa za Mitrovića!

Ponovo je pokušao Aleksandar Mitrović i ponovo je malo nedostajalo da rezultat bude promenjen. Sa devet metar je prvi špic Orlova raspalio po lopti posle velike gršeke kamerunskih defanzivaca, ali je lopta prošla tik pored stative. Šteta!

11:16 28.11.2022

16′ – Prvi pokušaj Kameruna

N’Kolu je tukao levom nogom sa 20-ak metara, ali je lopta završila daleko od Vanjinog gola.

11:14 28.11.2022

14′ – Fauliran Sergej

Kunde nije uspeo da zaustavi Sergeja Milinković-Savića na sredini terena i bio je primoran da napravi prekršaj.

11:12 28.11.2022

11′ – Stativa Mitrovića!

Uzdrmao je Mitrović stativu, nakon što je sjajno prevario N’Kolua, ali je golman Espasi uspeo vrhovima prstiju da prosledi loptu na stativu.

11:10 28.11.2022

10′ – Srbija dominira

Orlovi i dalje drže loptu u svom posedu i traže pukotinu u poslednjoj liniji rivala. Kamerunci se za sada dobro brane, ali raduje to što praktično ne pipaju loptu, već isključivo jure za njom.

11:07 28.11.2022

6′ – Mitrović zapretio!

Dugo su kombinovali fudbaleri Srbije, usledio je centaršut Maksimovića za Aleksandra Mitrovića, koji je probao glavom, ali je lopta završila iznad gola Kameruna.

11:05

4′ – Srbija kontroliše igru

Više loptu u svom posedu za sada imaju fudbaleri Srbije koji ne dopuštaju protivniku da priđe golu Vanje Milinković-Savića.

11:01 28.11.2022