Srbija prokockala pobedu protiv Kameruna – i dalje živi san za osminu finala

0

Fudbaleri Srbije ispustili su pobedu protiv Kameruna u drugom kolu Mundijala u Kataru – 3:3. Iako su vodili rezultatom 3:1, na kraju su pognutih glava napustili teren jer je utakmica završena bez pobednika.

За два минута у периоду од 64. до 66. минута у два наврата је капитулирала наша одбрана и био је то јасан показатељ да Србија није зрела за освајање сва три бода.

Меч са Швајцарском 2. децембра, која од 17 часова игра против Бразила, требало би да одлучује о томе које две селекције из Групе Г ће у осмину финала. „Кариоке“ и „сајџије“ су тренутно у далеко бољој позицији од Србије и Камеруна, али је све и даље отворено, с тим што су Пиксијевим „орловима“ после просуте победе шансе драстично смањене.

Утакмица која би лако могла да буде одлучујућа за Орлове или за „камерунске лавове“, с обзиром на то да су оба тима поражена на старту.

Оно што радује све у Србији јесте осмех који се вратио на лице селектора и играча, а односи се на здравствено стање које се драстично поправило и Пикси може да рачуна на све фудбалере.

13:01

96′ – КРАЈ! Србија – Камерун 3:3!

Није Србија успела да победи Камерун, меч је завршен резултатом 3:3!

13:00

95′ – Покушај Грујића!

Распалио је по лопти резервиста Марко Грујић, али је сигуран Епаси.

12:59

95′ – Брани Вања!

Запретили су Камерунци из слободног ударца с леве стране, био је то лак плен за Вању Милинковић-Савића.

12:59

92′ – Ђуричић у игри

Нова измена у редовима Србије у игру је ушао Филип Ђуричић, који је заменио Филипа Костића.

12:56 28.11.2022

91′ – Офсајд!

Поново је Александар Митровић био у прилици, али је линијски судија подигао заставицу због офсајда.

12:55 28.11.2022

90′ – Још шест минута

Толико времена за нови гол имају фудбалери Србије како би дошли до победе.

12:53

89′ – Митровић поред гола!

Нова велика шанса за Србију, али је овога пута непрецизан Александар Митровић.

12:53

88′ – Штета, јако лош потез Костића

Хитроноги Крагујевчанин који се неочекивано нашао у изгледној прилици с леве стране, доживео је пад концентрације и уместо да шутира или центрира, додао је практично лопту у руке Епасију.

12:49 28.11.2022

85′ – Игра се отворено

Смањују се напади две селекције. Јасно је да и једни и други желе очајнички да дођу до три бода.

12:43 28.11.2022

79′ – Четворострука измена Србије

Драган Стојковић Пикси се определио да мења. Изашли су Вељковић и Живковић, а ушли Бабић и Радоњић. Изашао је и Сергеј, уместо њега на терену је Грујић.

12:41

76′ – Велика шанса за Србију

Александар Митровић одлучио је сам да заврши акцију и то се испоставило као погрешна одлука јер је имао неколико слободних саиграча. Велика шанса отишла је у неповрат.

12:38 28.11.2022

73′ – Прекршај над Максимовићем

Абубакар је био прегруб на средини терена у борби за ничији лопту.

12:35 28.11.2022

70′ – Корнер за Србију

Тадић је послао лопту, пробао је Миленковић али је Чупо Мотинг успео да отклони опасност.

12:31 28.11.2022

66′ – Шок! Камерун изједначио – 3:3!

За само два минута из два напада су фудбалери Србије примили два гола. Чупо Мотинг је матирао Вању.

12:29 28.11.2022

64′ – СМС се поигравао, Абубакар нас казнио! ГОЛ – 3:2!

Сергеј Милинковић-Савић је покушао да лобује Епасија, да би Абубакар већ у следећем нападу учинио исто. Чинило се да је офсајд, али је гол признат после консултације ВАР – 3:2

12:27 28.11.2022

62′ – Покушај Екамбија

Пустио је Стефан Митровића Токо Екамбија да шутира са леве стране, а Вања Милинковић-Савић је без већих проблема зауставио тај покушај.

12:25

60′ – Запретио Камерун

Могло је да буде опасно после једне контре у режији Абубакара, али су дефанзивци Србије успели да отклоне опасност у последњи час.

12:20 28.11.2022

56′ – Павловић излази због повреде!

Лоша вест за Србију. Ухватио се за примицач Страхиња Павловић, сигнализирајући измену ка клупи Србије. Уместо њега на терену је Стефан Митровић.

12:17

53′ – ГОООЛ! Србија води 3:1!

Ушетала се Србија у гол Камеруна, а стрелац је Митровић! Каква акција у режији српски фудбалера. Митровић је вукао лопту, упослио је Костића који је вратио до Сергеја. Овај је прогирао Живковића, а он је несебично вратио до Митрогола који је рутински послао у мрежу.

12:16

51′ – Прекршај Живковића

У покушају да дође до лопте у завршној трећини терена, Андрија Живковић је направио прекршај.

12:13

49′ – Офсајд Костића!

Левокрилни фудбалер Филип Костић нашао се у недозвољеној позицији после лопте коју му је упутио капитен Душан Тадић.

12:12

47′ – Пикси извео истих 11!

Није желео селектор Србије Драган Стојковић ништа да мења у 15-минутној паузи.

12:10

46′ – Почело је друго полувреме

Настављен је меч Србије и Камеруна.

11:54

45+7′ – ПОЛУВРЕМЕ – Србија води 2:1!

Успела је Србија у самом финишу првог полувремена головима Страхиње Павловића и Сергеја Милинковић-Савића да преокрене резултат и да на одмор против Камеруна оде са предношћу

11:51

45+6′ – Митровић замало променио резултат

Штета! Имала је Србија шансу за 3:1, али је Митровићев ударац одбранио Епаси.

11:50

45′ – Шест минута је продужено прво полувреме

11:49

45+3′ – ГООООЛ! Сергеееееј!

Србија је зачас преокренула резултат 2:1. Стрелац је Сергеј Милинковић-Савић у 48. минуту који је изузетно интелигентим ударцем левом ногом по земљи матирао Еспасија и шокирао Камерунце.

11:46

45′ – ГООООЛ! Србија је изједначила – 1:1!

Страхиња Павловић је стрелац после једног небеског скока и центаршута који је упутио Душан Тадић.

11:43

43′ – Лукић греши, Вања чува Србију

Изгубио је Саша Лукић лопту и то је скупо могло да кошта Србију, али је Вања сјајно одбранио два покушаја Кундеа.

11:42

40′ – Костић касни

Нижу се шансе Србије по левој страни али недостаје онај идеални пас Филипа Костића. Каснио је с једном лоптом ка Митровићу.

11:39

39′ – Србија се ослободила притиска и шока

Коначно су Орлови поново почели да атакују ка голу ривала.

11:35

35′ – Притисак Камеруна

После гола уследили су нови напади Камерунаца ка голу Србије.

11:33

33′ – Епаси несигуран, па сигуран

Упутио је Живковић дугу лопту ка Митровићу, а голман Камеруна је високо скочио како би је узео пре нападача Србије. Успео је из другог покушаја.

11:29

29′ – ГОЛ!!! Води Камерун!

Кобан по Србију био је корнер, а сунце које бије у казнени простор отежало је било какву реакцију Вање Милинковић-Савића и наше одбране. Кастелето је стрелац. Нашао се на другој стативи и само је убацио лопту у небрањену мрежу.

11:28

28′ – Корнер за Камерун

Пад концентрације у одбрани изнедрио је нови корнер за Камерунце.

11:28

27′ – Србија је пропустила лепу шансу

Створио се вишак, повукао је Тадић, али је уследила лоша лопта ка Митровићу. На крају је она стигла до Костића, који је проиграо Павловића, а њему је лопта побегла у гол-аут.

11:27

26′ – Прекршај Павловића

Добро је што судија није санкционисао Страхињин фаул јер он има жути из првог меча са Бразилом

11:25

24′ – Жути картон за Н’Колуа и шанса за Србију

Због прекршаја над Андријом Живковићем. Нова прилика за Србију да угрози гол Камеруна из скраћеног корнера после фаула.

11:22

21′ – Корнер за Србију!

Лепо су комбиновали Живковић и Максимовић и биће ударац из угла за нашу репрезентацију. Ори се са трибина стадиона Ал Џануб – „Ајмо, ајде, сви у напад!“

11:21

20′ – Рашчишћена опасност!

Сергеј је успео да се избори за фаул у нашем шеснаестерцу и отклоњена је опасност.

11:20

19′ – Брани Вања!

Браво за Вању Милинковић-Савића који је сјајно зауставио покушај Кундеа. Корнер за Камерунце.

11:18

17′ – Велика шанса за Митровића!

Поново је покушао Александар Митровић и поново је мало недостајало да резултат буде промењен. Са девет метар је први шпиц Орлова распалио по лопти после велике гршеке камерунских дефанзиваца, али је лопта прошла тик поред стативе. Штета!

11:16 28.11.2022

16′ – Први покушај Камеруна

Н’Колу је тукао левом ногом са 20-ак метара, али је лопта завршила далеко од Вањиног гола.

11:14 28.11.2022

14′ – Фаулиран Сергеј

Кунде није успео да заустави Сергеја Милинковић-Савића на средини терена и био је приморан да направи прекршај.

11:12 28.11.2022

11′ – Статива Митровића!

Уздрмао је Митровић стативу, након што је сјајно преварио Н’Колуа, али је голман Еспаси успео врховима прстију да проследи лопту на стативу.

11:10 28.11.2022

10′ – Србија доминира

Орлови и даље држе лопту у свом поседу и траже пукотину у последњој линији ривала. Камерунци се за сада добро бране, али радује то што практично не пипају лопту, већ искључиво јуре за њом.

11:07 28.11.2022

6′ – Митровић запретио!

Дуго су комбиновали фудбалери Србије, уследио је центаршут Максимовића за Александра Митровића, који је пробао главом, али је лопта завршила изнад гола Камеруна.

11:05

4′ – Србија контролише игру

Више лопту у свом поседу за сада имају фудбалери Србије који не допуштају противнику да приђе голу Вање Милинковић-Савића.

11:01 28.11.2022