Србија после петераца елиминисана са Европског првенства!

0

Ватерполо репрезентација Србије поражена је од Шпаније после петераца 6:6 (3:4) у четвртфиналу Европског првенства.

Изабраници Дејана Савића неће бити у прилици да бране злато освојено на прошлом континенталном шампионату.

Велика борба виђена је у базену у Будимпешти, било је много преокрета, тако да су на крају пенали морали да одлуче путника међу четири најбоље екипе.

Шпанија ће у полуфиналу играти против бољег из дуела у којем се састају Хрватска и Грчка.

На старту меча виђена је велика борба, а први погодак је постигнут тек у 4. минуту, када је Душан Мандић савладао голмана Пињеду, уз малу помоћ шпанског центра, кога је лопта закачила на путу до гола.

Исти играч је погодио и за +2 „Делфина“, уједно и највеће вођство Србије на мечу.

Шпанија у завршници првог квартала смањује резултрат, а прецизан је био Гранадос Ортега.

Другу четвртину добро су започеле обе селекције, са по једним поготком, да би затим уследила велика серија „црвене фурије“. Пероне Роча и Санауха су постигли голове за високих +2 у једној оваквој утакмици и са резултатом 3:5 се отишло на одмор.