SRBIJA DEKLASIRALA RUSE s 5:0 i ostala u B Ligi

0

Fudbalska reprezentacija Srbije deklasira Rusiju u poslednjem kolu Lige nacija sa 5:0, što je uz poraz Turske obezbedilo opstanak u B rangu takmičenja!

Фудбалери Србије решили су да се мало оправдају за пораз од Шкотске и лош наступ у Лиги нација, па су на крају овог такмичења декласирали Русе, и то са чак 5:0!

Иако је за национални тим боља рачуница био пораз и испадање у нижи ранг због нове шансе да се на ЕУРО оде преко Лиге нација, рани гол Радоњића дао крила саиграчима, па је већ до полувремена била “пуна мрежа” домаћина последњег Мундијала са 4:0 и тиме је све било решено.

Уз то, Србији је опстанак обезбеђивала само још победа Мађара, а они се нису коцкали и калкулисали, иако им је био довољан реми за прво место – добили су Турке са 2:0.

Најава меча прошла је у “рафалу” вести о повредама и зараженима коронавирусом, чак је и Александар Митровић накнадно понео капитенску траку, али је са саиграчима успео да већ на полувремену дође до вођства од 4:0.

После зицера Руса у 40. секунди, када је Рајковић одбранио, Немања Радоњић је покренуо голеаду ударцем са дистанце, а надовезао се Лука Јовић на асистенцију Филипа Младеновића. Онда је Душан Влаховић заменио повређеног Немању Радоњића и затресао мрежу за 3:0, на одбитак после шута Луке Јовића, али то није био крај у првом периоду игре.

Филип Младеновић је потврдио да је заслужио стартерско место у мечу против Шкотске, асистирао је још једном идеално Јовићу, а онда је у 64. минуту дао и гол за 5:0.

Нису Русима помогле четири измене на полувремену, чак су и голмана променили, али им је преостало да се помире са убедљивим поразом и чињеницом да ће остати без А Лиге нација, коју су обезбедили Мађари.

У међувремену, једино што је било битно Србији је да Мађарска победи Турке. Да би се опстало у Б рангу, Турци нису смели да освоје ни бод, а у Будимпешти су се држали до 57. минута, када је Сигер дао гол. У 95. минуту, гол је дао и Варга за 2:0.

Србија – Русија 5:0

(Радоњић 10, Јовић 25, 46, Влаховић 41, Младеновић 64)

Стадион; Рајко Митић Гледалаца: без публике Судија: Ентони Тејлор (Енглеска)

Србија: Рајковић – Миленковић, С. Митровић, Спајић, Ристић – Радоњић (од 31. Влаховић), Гудељ, Максимовић, Младеновић – Митровић, Јовић

Русија: Гиљерме (од 46. Џанајев) – Жирков, Џикија, Дивејев (од 46. Евгењијев), Каравајев – Ерокин, Оздојев, Кужјајев – Антон Миранчук (од 46. Обљаков), Заболотњи (од 72. Черишев), Алексеј Миранчук (од 46. Мостовој)

72′ Нова измена

Заболотњи је место уступио Черишеву, Тумбаковић је остао на једној измени.

64′ Гол, 5:0 за Србију!

Филип Младеновић је донео “петарду” Србији, Влаховић је луцидно проследио лопту Младеновићу, који је са леве стране погодио супротан угао за 5:0!

54′ Води Мађарска!

Ово је резултат који Србију оставља у Б рангу такмичења.

46′ Гаћиновић мења Максимовића

То је једина наша измена, Руси су извршили четвороструку. У игру су ушли Џанајев, Мостовој, Евгенијев и Обљаков. Занимљиво је да је руски селектор променио чак и голмана.

45+1′ Гооооол, Лука Јовић!

Сада је већ 4:0, понижење доживљавају Руси на Маракани!

45′ Полувреме је на помолу

Ипак, не одговара нам реми у другом мечу. Ту је 0:0 између Мађара и Турака, одговара нам само победа Мађарске!

41′ Гол Влаховића!

Води Србија са 3:0, Влаховић је стрелац из одбитка после сјајног шута Јовића.

Првенац је ово нападачу Фјорентине, еуфорично га је прославио, иако нема публике и великог такмичарског набоја – тако је показао и колико му значи овај моменат.

38′ “Орлови” су чак и даље опаснији иако воде са 2:0

Иако је меч важан Русима, то не показују.

31′ Влаховић мења Радоњића

Дуго је играла Србија без Радоњића, Руси су то искористили да мало озбиљније притисну наш тим, али су били безидејни.

Онда је тек у 31. минуту Влаховић ушао у игру.

24′ Води Србија са 2:0!

Јовић је стрелац, сјајно је главом послао лопту у мрежу. Претходно, Филип Младеновић је сјајно подигао лопту за центаршут и Руси овде нису могли да одбране ударац. Невоља је само што се пре ове акције повредио Радоњић, који је затражио измену.

15′ Опао је ритам

Нису успели Руси озбиљније да припрете. У међувремену, погледајте и гол Радоњића:

10′ Гоооол! Радоњић!

Сјајан гол Радоњића, иако је било и промене правца лета са дистанце! Лопта је закачила једног играча Русије, али је претходно све добро урадио Радоњић када је тражио простор за ударац, слаломом са десног крила у средину.

5′ Занимљиво је да овај пут Србија игра у црвеној опреми

Због сујеверја, “Орлови” су против Шкота играли у белом, јер су Норвешку победили у тој опреми. Није помогло, па смо опет у првој варијанти дресова.

4′ Дивејев се повредио

3′ Већ из првог напада је Русија могла до гола!

Рајковић је мајсторски одбранио волеј, који је Заболотњи ухватио практично неометан на петерцу. И то у 40. секунди меча!