СП ФУДБАЛ: Неочекивано од Робена – извињавам се, глупо сам симулирао пенал!

0

roben holandija meksiko fudbal 06594642_f

Холандски фудбалер Арјен Робен није омиљен код судија, ни код противника, а после чудесног тријумфа над Мексиком у осмини финала Мундијала од 2:1 признао је да је симулирао прекршај како би изнудио пенал.

„Лале“ су биле у подређеном положају већи део меча и губиле су до 88. минута када је Весли Снајдер анулирао заостатак, да би у четвртом од шест минута надокнаде Робен изнудио пенал који је Хунтелар претворио у преокрет и карту за четвртфинале.

Пре тога, Робен је два пута падао у казненом простору Мексиканаца, што судија Педро Проенса није окарактерисао као најстрожу казну.

„Морам да се извиним, јер сам симулирао. Понекад очекујете да ће те бити ударени, али једноставно није требало то да радим. Баш је глупо“, рекао је Робен за холандску телевизију НОС.

Пре него што му је досуђен пенал у судијској надокнади времена, у два наврта је покушао да изнуди најстрожу казну у првом полувремену.