СП БРАЗИЛ: Бразил за четвртфинале са Чилеом (Табела)

0

brazil kamerun fudbal 660_ff

Репрезентативци Бразила победили су Камерун са 4:1 у последњем колу групне фазе Мундијала, па ће се као најбоља селекција група А у осмини финала састати са Чилеом. Против Холандије ће играти Мексиканци, који су Хрватску у директном дуелу елиминисали са 3:1.

Камерун – Бразил 1:4 (1:2)
(Матип 26 – Нејмар 17, 35, Фред 49, Фернандињо 84)

Стадион: Национални стадион, Бразилија Судија: Јонас Ериксон (Шведска)

Камерун: Итанђе, Њом, Матип, Нкулу, Бедимо, Нгуемо, Чупо-Мотинг, Мбија, Ено, Муканђо (од 58. Сали), Абубакар

Бразил: Цезар, Марсело, Луиз, Силва, Алвеш, Оскар, Густаво, Паулињо (од 45. Фернандињо), Нејмар, Фред, Хулк (од 63. Рамиреш)

Већ на почетку трећег кола групне фазе виђен је 100. гол на Мундијалу, а Нејмар је имао ту част да јубиларни пут затресе мрежу у 17. минуту утакмице, када је Густаво упутио пас са левог бока, а Матип и Нкулу каснили.

Са друге стране, Камерунци нису успели да постигну гол против Мексиканаца и Хрвата, против домаћина су играли растерећено и то је донело изједначење у 26. минуту захваљујући дриблинзима Њома који је умакао Данију Алвешу на левом боку. Убацио је лопту паралелно са линијом одбране у којој су непомични остали Силва и Луиз, али не и Матип.

То је био и почетак новог изазова за Нејмара, који показује супротно од оног што је легендарни Пеле тврдио, да се суочава са великим притиском и очекивањима.

Са пуном слободом у игри, делује потпуно растерећено и расположено, па је у 35. минуту вратио предност „кариокама“, уласком у шеснаестерац и „хватањем“ Итанђеа на погрешној нози.

На нови погодак чекало се до 49. минута и убацивања Луиза ка Фреду, а он је из непосредне близине само закуцао лопту у мрежу главом поред беспомоћног Итанђеа.

То је био и почетак новог изазова за Нејмара, који показује супротно од оног што је легендарни Пеле тврдио, да се суочава са великим притиском и очекивањима. Са пуном слободом у игри, делује потпуно растерећено и расположено, па је у 35. минуту вратио предност „кариокама“, уласком у шеснаестерац и „хватањем“ Итанђеа на погрешној нози.

На нови погодак чекало се до 49. минута и убацивања Луиза ка Фреду, а он је из непосредне близине само закуцао лопту у мрежу главом поред беспомоћног Итанђеа. Меч је постао занимљвији и због чињенице да је истовремено Мексико против Хрватске водио са 3:0, претећи да преузме прво место у групи, а дилеме о рангирању разрешио је „џокер“ Фернандињо у 84. минуту.

Поготку је кумовала ноншаланција дефанзиваца Камеруна приликом изношења лопте, Бразилци су извршили притисак на њих, па је брзопотезна акција Оскара и Фернандиња резултирала поготком, а у међувремену је и Мексико примио гол од Хрвата за коначних 3:1 на тој утакмици.