СЛАВИ НИГЕРИЈА, СЛАВИ И МЕСИ! Муса разбио Исланд и закувао борбу за осмину финала!

0

Фудбалери Нигерије победили су Исланд у мечу другог кола групе Д и тиме потпуно закували борбу за друго место и пролаз у осмину финала - 2:0

Оба гола постигао је Ахмед Муса, који је тиме обрадовао и Аргентинце, јер их је спасао елиминације са Мундијала после два кола.

Сада, пред последњи круг, Лео Меси и његови саиграчи имају шансу да победом над Нигеријом, уз услов да Исланд не победи Хрватску, ипак прођу у други круг.

Наравно, велике шансе има и Нигерија, којој би могао и бод да буде довољан за пролаз. У новембру прошле године „супер орлови“ су декласирали Аргентину са 4:2 усред Краснодара, а Јужноамериканцима је недостајао само Меси у саставу.

То јасно говори да нас чека права драма пред последњих 90 минута у групи.

НИГЕРИЈА – ИСЛАНД 2:0 (0:0)

Стрелац: Муса у 49. и 75. минуту.

Стадион: у Волгограду. Судија: Мат Конгер (Нови Зеланд).

НИГЕРИЈА: Узохо, Омеруо, Еконг, Балогун, Етебо (од 90. Ивоби), Микел, Ндиди, Мозес, Идову (од 46. Ебуехи), Муса, Ихеаначо (од 85. Игало).

ИСЛАНД: Халдорсон, Севарсон, Арнасон, Р. Сигурдсон (од 65. Ингасон), Магнусон, Гисласон, Гунарсон (од 87. Скуласон), Г. Сигурдсон, Бјарнасон, Бедварсон (од 71. Сигурдарсон), Финбогасон.

УЖИВО:

Крај.

88. Прилика за Исланђане, Финбогасон је шутирао са десетак метара, али Узохо одлично брани.

83′. ГИлфи Сигурдсон је очајно шутирао и послао лопту преко пречке!

81′. Пенал за Исланд! Ебуехи је оборио Финбогасона, а судија Конгер је уз асистенцију ВАР показао на белу тачку!

75′. ГОЛ! Ахмед Муса – Исланд 2:0!

74′. ПРЕЧКА! Ахмед Муса је погодио оквир гола!

66′. Топовски ударац Мозеса са десне стране, лопта је фијукнула преко пречке.

57′. Добар ударац Мозеса, лопта је закачила једног играча Исланда и мало изнад пречке одлетела у корнер.

Муса је приликом шута нехотице закачио у главу Рагнара Сигурдсона, којем су лекари неколико минута указивали помоћ и завили му главу завојем.

49′. ГОЛ! Нигерија води, стрелац је Муса! Севнула је контра „суперорлова“, Мозес је центирао, а Муса се феноменално снашао, сјајно прихватио лопту и онда матирао Халдорсона.

46′. Нигеријци су после 15 секунди запретили! Тукао је Етебо са 15-ак метара, али право у голмана Исланда Халдорсона.

Друго полувреме је почело!

А, ево како у Буенос Ајресу навијају за Нигерију! Чак и на семафорима су исписали поруке подршке „супер орловима“!

Крај првог полувремена

36′. Притисак Нигерије, слободњак, па корнер, па на крају дуга лопта ка Муси, која је завршила у гол ауту.

20′. Води се жестока борба на средини терена, покушава и Нигерија да створи неку акцију, али за сада нема стопроцентних прилика за погодак.

5′. Исланд је у офанзиви од почетка утакмице, већ су имали два ударца на гол из добрих позиција, али резултат се није мењао.