Шкотски Селтик победио Барсу

0

БЕОГРАД – Фудбалери шкотског Селтика направили су вечерас велико изненађење и у Глазгову савладали екипу Барселоне са 2:1 у четвртом колу Г групе Лиге шампиона, док је Бајерн код куће „преслишао” Лил са 6:1 у Ф групи.

Иако су се уочи меча са Барселоном у Селтику прибојавали голеаде и убедљивог пораза, изабраници Нила Ленона храбром игром су дошли до спектакуларне победе.

Виктор Ванијама је у 21. минуту „начео” Каталонце, а сензацију је најавио Тони Ват 10 минута пре краја. Изненађујући пораз само донекле успео је да ублажи Лионел Меси у надокнади времена.

У другој утакмици ове групе Бенфика је у Лисабону победила московски Спартак са 2:0, а херој домаћих навијача био је двоструки стрелац Оскар Кардосо.

Екипа Бајерна је у Минхену декласирала недорасли Лил, а три од шест погодака за домаћу „машинерију” постигао је искусни Клаудио Пизаро.

Валенсија је у другој утакмици Ф групе без већих проблема изашла на крај са Бате Борисовим, а прославио се двоструки стрелац Фегули.

Челси је у Лондону, уз много муке и среће, савладао Шахтјор из Доњецка са 3:2, а победоносни гол постигао је резервиста Виктор Мозес голом у четвртом минуту судијске надокнаде времена.

Репрезентативац Србије Бранислав Ивановић одиграо је свих 90 минута за Челси.

У другој утакмици Е групе екипа Јувентуса је са 4:0 испратила из Торина дански Нордсјеланд и на тај начин показала да се опоравила од шокантног пораза против Интера прошлог викенда у Серији А.

Турски Галатасарај је у Х групи у гостима савладао румунски Клуж са 3:1 и сачувао реалне шансе за пласман у осмину финала елитног такмичења. Централна личност ове утакмице био је троструки стрелац Јилмаз.

Група Е:

Челси – Шахтјор 3:2 (Торес 6, Оскар 40, Мозес 90+4 – Вилијан 9, 47)

Јувентус – Нордсјеланд 4:0 (Маркизио 6, Видал 23, Ђовинко 37, Кваљарела 75)

Група Ф:

Бајерн – Лил 6:1 (Швајнштајгер 5, Пизаро 18, 28, 33, Робен 23, КРос 66 – Калу 57 )

Валенсија – Бате Борисов 4:2 (Јонас 26, Солдадо 29. пенал, Фегули 51, 85 – Бресан 53, Мозолевски 83)

Група Г:

Бенфика – Спартак 2:0 (Кардосо 55, 69)

Селтик – Барселона 2:1 (Ванијама 21, Ват 83 – Меси 90+1

Група Х:

Брага – Манчестер Јунајтед 1:3 (Алан 49. пенал – Ван Перси 80, Руни 86. пенал, Ћичћарито 90)

Клуж – Галатасарај 1:3 (Јилмаз 18, 61, 74)