Скандал у Лиги шампиона: Судија вређао играча, меч прекинут

0

Велики скандал избио је на утакмици 6. кола Лиге шампиона између ПСЖ и Башакшехира, чији су се играчи повукли с терена због - увреде на расној основи. Меч је прекинут у 24. минуту.

Како се наводи, четврти судија Себастијан Колтрену из Румуније, увредио је некога са клупе турског тима на расној основи, због чега је дошло до општег хаоса.

Утакмица је прекинута, а фудбалери Башакшехира су се повукли са терена у свлачионицу и тренутно се не игра у Паризу.

Пре тога је Демба Ба, нападач турске екипе, зарадио црвени картон због бурних протеста. Шта се тачно догодило?

Главни судија кренуо је да искључи Вебоа, помоћног тренера у стручном штабу гостију, па је питао четвртог арбитра ко се бунио, а он му је рекао – негру, што на румунском значи црнац.

И то је био оправдан окидач за прекид утакмице. Док су играчи оба тима били у свлачионици, огласио се Башакшехир на Твитеру јасном поруком:

“Не расизму”.

И даље није познато шта ће се догодити са утакмицом која је стала средином првог полувремена при резултату 0:0.