Senzacionalan trijumf rukometašica: Srbija je srušila i Nemačku!

0

Rukometašice Srbije pobedile su Nemačku 29:28 posle dramatične završnice u drugom meču Glavne faze Svetskog prvenstva!

„Орлице“ су испустиле пет голова предности у првом полувремену, током већег дела другог јуриле Немачку, а онда славиле голом Кристине Лишчевић из седмерца по истеку времена!

Србија је другом победом у Групи И изборила шансу да се у последњем колу бори за пласман у полуфинале СП у Јапану!

„Орлице“ имају четири бода, један мање од Немачке, док је изједначена са Холандијом и Норвешком које играју са Данском и Јужном Корејом.

Ако Данкиње и Корејке победе, онда ће Србија у последњој рунди имати прилику да победом над Данском избори место у борби за медаље у Јапану.

Србију је до импресивне победе предводила Драгана Цвијић са седам голова уз само један промашај из игре.

Србија: Цвијић 7, Јањушевић, Јововић, Којић, Лавко 5, Лишчевић 2, Николић 3, Обрадовић 1, Поп-Лазић 4, Радојевић 1, Радосављевић 1, Рисовић, Стевин, Стоиљковић 3, Томашевић, Трифуновић 2

Немачка: Бенке 5, Бехренд, Бергер 5, Болк 2, Екерле, Гријселс, Гросман, Лауенрот 4, Миневскаја 6, Наидзинавичус 3, Рох, Шмелцер, Шулце, Штоле 2, Вајгел 1, Жоке

Пет је постигла Јелена Лавко, четири је додала Слађана Поп-Лазић, док је хероина Лишчевић дала два, али овај други вреди као 10 јер није подлегла притиску шута за победу по истеку времена.

Немачку је предводила Миневскаја са шест голова, а по пет су дале Бенке и играчица утакмице Бергер.

Србија у трећем, последњем колу Главне рунде игра са селекцијом Данске, у среду од 10 часова по нашем времену.

Србија је одлично отворила меч, играче су „Орлице“ с лакоћом у нападу, али одбрана није пратила тај ниво, па је Немачка лако парирала нашем тиму.

Тако је било све до 4:4, када се коначно разиграла и одбрана Србије, што одмах резултује серијом 5:1 за четири гола предности (9:5).

Притом је и Томашевићева почела да зауставља ударце Немица, па је беспрекорни напад одвео „Орлице“ до огромних пет голова предности (12:7) већ у 18. минуту меча.

Наше рукометашице пропуштају неколико напада за +6, након чега је уследила казна, Немице реализују три брза напада преко Рох, Вајгел и Бергер и смањују на 12:10.

Србија је одржавала вођство још неколико минута, али је уследио нови кризни период што ривалке не пропуштају да искористе и погоцима Лауенрот и Наидзинавичус поравнавају на 15:15 два минута пре полувремена.

Након неколико минута егала, Србија улази у сјајан ритам у последњем минуту те преко Цвијићеве и Лавко стиже до +2 пред полувреме (19:17).
Србија је наставила у истом ритму на старту другог дела меча, али Немачка преузима контролу после пет минута и на крилима Миневскаје и Бергер користи пад у игри нашег тима за потпуни преокрет 21:20 у 37. минуту.

Уследила је рововска борба ау наредних 20 минута, неколико преокрета, а Цвијићева, Лишчевићева, Радосављевићева и Лавко су одржавеле Србију у егалу (28:28).

На улазу у последњи минут Рисовићева брани зивер Бергеровој, која промашује први пут на мечу и тако доноси Србији напад за победу.

После тајм-аута Обрадовића, Србија је напала са седам играчица, без голмана, а сјајна Лавко успева да избори седмерац у последњим секундама.

Одговорнос је преузела капитенка Кристина Лишчевић којој се није затресла рука, тресе мрежу Немачке за велику победу Србије у Кумамотоу!