SAVIĆEVI „REZERVISTI“ razbili Grčku za četvrtfinale Svetskog prvenstva

0

Podmlađena selekcija Srbije deklasirala je Grčku 9:3 u trećem kolu i osvojila Grupu A čime je izborila direktan plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva.

Србија не треба да брине за будућност ватерпола, какав год тим на располагању селектору Дејану Савићу он ће да доминира.

© AP Photo / Manu Fernandez

Без капитена Филипа Филиповића, Андрије Прлаиновића, браће Пијетловић, „делфини“ су опет показали врхунску класу.

III коло СП, Група А:
Србија – Грчка 9:3 (3:1, 3:2, 0:0, 3:0)
Базен Намбу универзитета, 4.630 места
Судије: Борис Маргета (Сло), Херман Молер (Арг)

Србија: Ристичевић (гк) 16 одбрана, Мандић 4, В. Рашовић 1, Ранђеловић, Ћук (ц), Лазић 2, Вицо, Дедовић, Јакшић, Драшовић, Стојановић 1, С. Рашовић 1, Добожанов (гк)

Грчка: Зердевас (гк), Генидунијас, Скумпакис, Папанастасију, Фунтулис (ц) 1, Капоцис, Дервисис, Аргиропулос Канакикис, Мурикис 1, Коломвос, Гунас 1, Влахопулос, Галанидис (гк)

Србија је разбила тим који је ремизирала са одличном Црном Гором, а момци су блистали у сваком аспекту игре спречивши Грке да постигну гол у последњих 14 минута меча.

Напад је функционисао савршено, искористио је шест од осам акција са играчем више, а све то на крилима моћне одбране која је излуђивала Грке.

Хелени су били немоћни испред гола Србије и у нападима са играчем више, искористили су само један од чак 10 прилика!

Када су и успевали да надиграју нашу одбрану, на сцену је ступао фантастични голман Страјо Ристичевић који је одиграо меч каријере са 16 одбрана.

Србију је са четири гола предводио Душан Мандић, који је са два пројектила „нокаутирао“ Грке почетком последње четвртине.

Два поготка је постигао Ђорђе Лазић који је са Немањом Вицом одрадио сјајан посао на позицији центра изборивши неколико искључења ривала.

По гол су постигли Виктор и Страхиња Рашовић, те Огњен Стојановић.

Србија сада чека расплет у осмини финала у дуелу између Шпаније и Јапана. „Делфини“ ће следећи меч играти 23. јула.