PRED 4.000 NAVIJAČA: Zvezda pobedila Budućnost i osvojila ABA ligu u punom Pioniru

0

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su ABA ligu, pošto su u petoj utakmici finala pobedili podgoričku Budućnost – 67:60.

Црвено-бели освојили су пети титулу на Јадрану, а меч је преломио Џордан Лојд тројком на 30 секунди до краја утакмице.

У дворани „Александар Николић“ било је око пет хиљада навијача којима иду велике заслуге за тријумф јер су од првог до последњег минута бодрили своје играче.

На терену је било веома тврдо, видели смо мало лаких поена и ни у једном тренутку на семафору није била двоцифрена предност. Звезда је углавном водила, али Будућност је пружала жесток отпор и разлика је углавном била између два и шест поена.

Најефикаснији у победничком тиму био је Лендри Ноко који је имао 17 поена и 12 скокова. Пратио га је Лојд са 15, док је Добрић убацио 12. Код гостију истакао се Кобс са 21 поеном, док је подбацио Данило Николић који се није уписао у листу стрелаца.

На почетку утакмице играло се веома тврдо. Поени су се, жаргонски речено, „порађали“ и на семафору смо углавном гледали егал.

Лојд је јако лоше ушао у утакмицу и Радоњић је убрзо морао да га замени. Добрић је ушао и унео нову енергију, те је почетком друге четвртине предност домаћина била и +7, 22:15.

Серију црвено-бели прекинуо је Никола Ивановић и до краја полувремена резултат се није много мењао. Кошеви су се тешко постизали и утисак је да је Звезда пропустила шансу да створи осетнију предност.

На крају, Лојд је првим поенима на мечу поставио коначних 33:28 после двадесет минута игре. Ноко је до полувремена био најефикаснији играч Звезде са 10 поена, а исто толико постигао је и Кобс у редовима Будућности.

Током треће четвртине гледали смо пресликану кошарку. Мало поена, јаке одбране и минимално вођство црвено-белих, те се у последњу деоницу ушло са +4, 53:49.

У четвртој је уследила драма. Домаћи кошаркаши налазили су се у предности, међутим, никако нису могли да се одлепе и утисак је био да ће се Будућност некако вратити у меч и преокренути. Тако обично бива када се противник на време не сломи.

Ипак, Подгоричани нису имали снаге, а један од кључних кошева постигао је Марко Симоновић. На резултату 55:51, Симон је погодио тројку и тиме донео великих +7. До краја су успели да задрже исту предности и славе 67:60.