Партизан – Војводина (уживо): Ваљак прегазио Вошу!

0

KK Partizan3_orig(Б92, фото: Starsport )
Кошаркаши Партизана и Војводине од 17 сати играју меч трећег кола Суперлиге Србије у хали Пионир. Резултат: Партизан – Војводина 46:28 (24′).

Црно-бели су до сада победили Мега Визуру и Црвену звезду, док су Новосађани савладали Металац и Слободу.

Партизан је на овом мечу без суспендованих Бертанса и тренера Душка Вујошевића.

Текстуални пренос меча пратите на нашем сајту.

Партизан је боље почео меч и после тројке Богдановића повео је са 5:0. Новосађани нису могли до коша, иако су у прва два минута имали четири скока у нападу. Ловерњ је био супериоран у рекету, брзо је дошао до шест поена, а црно-бели су водили 10:4.

Маројевић и Зековић држали су госте у игри, а Богдановић је погодио нову тројку за 13:8.

У Пиониру је било око три хиљаде гледалаца, који су звиждуцима дочекали Филипа Човића на уласку у игру. Одређени број навијача почео је да скандира увреде на рачун његове мајке, али су престали са тиме на молбу спикера.

Воша је четири минута била без поена, није помогао ни тајм аут, а после закуцавања Гагића и бацања Милосављевића било је 18:8. До краја прве деоница гости су полагањем Човића смањили на 18:11.

Почетак друге четвртине протекао је у неефикасној игри на обе стране, а легендарни навијач Партизана Миша Тумбас дошао је до клупе Партизана, а онда га је обезбеђење одвукло.

Гости нису имали решења за Ловерња и Гагића, а тренер Матић је затражио нови тајм аут при резултату 26:13 за црно-беле.

Партизан је у потпуности контролисао ситуацију на терену и предност је до полувремена порасла на двадесет поена предности. Богдановић је погодио још једну тројку, затим је дао и двојку, а после полагања Чакаревића било је 40:20.

Марко Чакаревић добио је већу минутажу и добро ју је користио, а Воша је на другој страни тек из 12. покушаја убацила прву тројку (Зековић).

Домаћи тим заиграо је нешто опуштеније уљуљкан високом предношћу, а Зековић, Ивеља и Стојачић поентирали су на другој страни и смањили су предност на 46:35. Кратак период добре игре гостију Партизан је прекинуо серијом 5-0 – Милосављевић је погодио тројку, а Ловерњ је закуцао за 51:35.

Меч је потом поново упловио у мирне воде, па је пред последњих десет минута било 20 поена разлике (58:38).

Тада је питање било само којом разликом ће црно-бели доћи до тријумфа. Навијачи у Пиониру овацијама су дочекали улазак Ђекића у игру у 33. минуту, а њихово задовољство било је још веће када је Ђекић који минут касније убацио пет поена у низу, у завршници и још једну тројку.

Шансу у завршници меча добили су млади Младен Ђорђевић и Михајло Андрић, а Партизан је у лаганом ритму привео меч крају и предност чак успео и да увећа против слабе Војводине – 88:59.

УКОЛИКО ИМАТЕ ЖЕЉУ ДА ПОДРЖИТЕ РАД ПРОДУКЦИЈЕ „ЦЕНТАР” И РАД ПОРТАЛА „СРБИН.ИНФO”, ДОНАЦИЈЕ МОЖЕТЕ УПЛАТИТИ ПУТЕМ СЛЕДЕЋИХ ЛИНКОВА: