НИШТА ОД ОДБРАНЕ ТИТУЛЕ: Медведев зауставио Ђоковића у Синсинатију (ВИДЕО)

0

Млади руски тенисер је савладао српског играча у полуфиналу и прошао у борбу за пехар. Тамо га чека Давид Гофан (Белгија)

Неће Новак Ђоковић одбранити титулу на турниру у Синсинатију. За то се побринуо Данил Медведев (Русија).

Новак Ђоковић Фото: Танјуг/AP

Млади руски тенисер је у полуфиналу после преокрета дошао до велике победе и пласмана у финале – 3:6, 6:3, 6:3. У борби за пехар ће играти са Давидом Гофаном (Белгија).

Када је меч у питању, Новак је одиграо скоро савршено први сет. У другом је пропустио неколико шанси да заврши посао и онда је, према неписаном правилу, стигла сурова казна. Рус је добио једну шансу и одмах је претворио у брејк, изједначио и одвео меч у трећи сет.

Одлучујући сет је започео одлично, одузео је сервис Ђоковићу, а у својим сервис гемовима је играо хазардерски. Снажно је ударао лоптицу, други сервиси су ишли преко 190 километара на час, али је то давало резултат.

Овим тријумфом је Медведев показао да се налази у одличној форми, пошто ће му ово бити треће узастопно финале. У Вашингтону и Монтреалу је морао да честита Нику Кирјосу односно Рафаелу Надалу.