НЕМАЊА БЈЕЛИЦА срушио моћни Голден Стејт; БОЛЕСНИ ЈОКИЋ близу „квадрипл-дабла“

0

Кошаркаши Минесоте победили су на свом терену екипу Голден Стејта 103:102 у ноћашњем мечу НБA лиге.

Најефикаснији у победничком тиму био је Ендрју Вигинс са 24 поена, док је Карл-Ентони Таунс је додао 23. Српски кошаркаш Немања Бјелица је на терену провео 34 минута, а за то време постигао је 10 поена и имао 12 скокова и две асистенције.

У пораженој екипи најбољи је био Клеј Томпсон са 30 поена, док је Стеф Кари убацио 26.

Голден Стејт има скор од 52/13, док Минесота има 27 победа и 37 пораза.

Минесота је током меча имала и 17 поена предности, али је Голден Стејт на крају имао шут за победу, али је Кари био непрецизан.

У осталим ноћашњим утакмицама НБA лиге, постигнути су следећи резултати:

Шарлот – Орландо 121:81, Aтланта – Торонто 105:99, Чикаго – Хјустон 94:115, Милвоки – Индијана 99:85, Далас – Бруклин 105:96, Денвер – Бостон 119:99 и Сакраменто – Вашингтон 122:130.

Болесни Јокић близу „квадрипл-дабла“

Српски кошаркаш Никола Јокић вратио се на паркет после кратке паузе због грипа и одмах био близу да оствари необичан учинак.н на свом терену са 119:99, у мечу у којем је Јокић грешио и стао на корак од “квадрипл-дабла”.

Ипак, тај учинак могао би да се уврсти у ред оних којима се не треба превише хвалити јер је умало стигао до двоцифреног броја у једној од негативних категорија.

Јокић је на паркету провео скоро 27 минута и за то време постигао 21 поен (8-10 из игре, 1-2 за три, 4-6 слободна бацања), 10 скокова, 7 асистенција, 4 украдене лопте, блокадом, али и 7 изгубљених лопти.

Нагетси су већ на полувремену имали двоцифрену предност, Бостон је покушао да се врати у наставку, али то није било могуће и изабраници Мајка Мелоуна забележили су важан тријумф у борби за плеј-оф. Момак из Сомбора је био други најефикаснији играч у редовима екипе, пошто је више од њега имао само Вилсон Чендлер (23), док је повратник Данило Галинари стао на 20 поена.

Никола је због болести због које је пропустио претходне две утакмице одиграо неколико минута мање него што то обично чини у последња два месеца, а Мелоун га је непосредно пре краја извео како би добио овације од публике.

Најбољи у редовима Селтикса био је Aјзеа Томас са 21 поеном, уз 5 асистенција, Ејвери Бредли је додао 16, а Aл Хорфорд поен мање..

Нагетси су тренутно осми на Западу са 30 победа и 35 пораза, док су Селтикси, који су уписали трећи пораз у последње четири утакмице, и даље други на Истоку (41-25).