Najveća senzacija na Mundijalu: Nemačka ide kući! Japan prvi u grupi

0

Fudbalska reprezentacija Japana napravila je najveću senzaciju na Mundijalu, pošto je nakon Nemačke, pobedila i Španiju sa 2:1.

Није деловало да ће Јапанци стићи до тријумфа у првом полувремену, пошто је Шпанија стигла до вођства већ у 12. минуту.

Гол за вођство „црвене фурије“ је постигао Алваро Мората, који је искористио сјајан центаршут Цезара Аспиликуете.

Имала је Шпанија неколико прилика да дође до предности од два гола, али су Дани Олмо и Мората били непрецизни.

До краја полувремена није било већих узбуђења, и Шпанија је задовољнија отишла на паузу.

Потпуна лудница је настала у другом полувремену, а све је покренуо гол Ритсуа Доана у 48. минуту.

Јапан ту није стао и као против Немачке, голом Танаке у 51. минуту стигао је до потпуног преокрета.

Шпанија је страховала у тим моментима, пошто је Костарика у имала предност против Немачке од 2:1.