MEGASENZACIJA! NEMCI NOKAUTIRANI! Bivši fudbaler PARTIZANA doneo pobedu Japanu!

0

Fudbaleri Japana napravili su novo iznenađenje na Mundijalu, pobedom nad Nemačkom nakon preokreta rezultatom 2:1 (0:1).

Апсолутни јунак Јапана је бивши фудбалер Партизана, Такума Асано.

У првом полувремену виђена је потпуна доминација Немачке.

Јапанци су запретили само у уводним минутима утакмице, када је оправдано поништен гол Маеди. У наставку су Панцери покушавали најчешће шутевима из дистанце, али безуспешно.

Кључан тренутак у првом полувремену догодио се у 32. минуту када је Раум фаулиран у шеснаестерцу Јапана од стране голмана Гонда. Илкај Гундоган је био сигуран са беле тачке (33. минут).

До краја полувремена виђен је наставак доминације Немаца, а у надокнади времена након ВАР интервенције поништен је гол Хаверца због офсајда. Наставила је Немачка са нападима у другом полувремену, највише преко младог Џамала Мусијале.

У другом полувремену наставили су Немци веома офанзивно, Мусијала је мучио одбрану Јапана, а онда се дешавају кључни моменти утакмице.

Такума Асано улази у игру у 57. минуту, а Рицу Доан у 71. и показаће се да су управо њих двојица били кључ преокрета.

Асано је одмах по уласку правио проблеме одбрани Немачке и разбудио своју екипу.

Изједначио је Јапан преко Доана у 75. минуту, након једног одбијанца.

А онда магија Асана у 83. минуту. Сјајно је утрчао на додавање Итакуре и из тешког угла матирао Нојера, за потпуни преокрет.

Покушавали су Немци до краја да дођу до изједначења, али одбранили су се Јапанци.

Тако је након Саудијске Арабије, Јапан направио нову апсолутну сензацију у првом колу групне фазе Мундијала.

Група Е, Немачка – Јапан 1:2 (1:0)

ТОК МЕЧА:

Крај утакмице. Сензација!

90. + 8 минут – Слободњак за Немачку са леве стране, центаршут у петерац. Само корнер за Немачку.

90. + 5 минут – Шутирао је Горецка са руба шеснаестерца, мало поред статива. Мало среће за Јапан у овој ситуацији.

90. + 4 минут – Тражили су пенал Немци након једне ситуације у шеснаестерцу Јапана, али неће бити ништа од тога. ВАР је потврдио одлуку судије да нема фаула.

90. минут – Све је мање времена за Немачку. Покушао је Филкриг главом, али поред гола. Играће се седам минута надокнаде.

83. минут – ГОООЛ, 1:2, Асано! Сјајно се снашао бивши фудбалер Партизана и из тешког угла послао лопту у Нојерову мрежу. Фантастичан спринт крилног нападача је претходио голу. Невероватан преокрет. Асистенција за Итакуру.

82. минут – Нови корнер за Немачку, али избијају лопту Јапанци.

80. минут – Шутирао је Ридигер главом након корнера, али преко гола.

79. минут – Филкриг и Геце улазе у игру, Мусијала и Хаверц излазе.

75. минут – ГОООЛ, 1:1! Рицу Доан доноси изједначење Јапану након одбијанца.

75. минут – Улази Минамино у игру, а Сакаи који је претходно промашио зицер излази из игре.

73. минут – Огромна шанса за Јапан. Сакаи пребацује гол из сјајне позиције,. Невероватан промашај. Претходно је Нојер одбранио опасан шут Итоа.

71. минут – Каква опсада гола у овим тренуцима од стране Немачке. Четири одбране Гонде у једном нападу. Три шута Гнабрија и један Хофмана, све је скинуо голман Јапана. Само корнер на крају. Доан је ушао у игру уместо Танаке. Након корнера, лопта је избачена из шеснаестерца Јапана.

68. минут – Поново шанса за Асана и поново је изблокиран. Корнер за Јапан, након којег покушава Итакура, али лопта завршава у рукама Нојера.

67. минут – Хофман мења Милера, Горецка Гундогана. Није се много видео Милер данас на терену.

66. минут – Поново покушава Асано, али је изблокиран. Корнер за Јапан. Веома позитиван утицај Асана на игру Јапана. Шутирао је Итакура након корнера, блокира Шлотербек.

61. минут – Контранапад Јапана, шутира Асано левом ногом али преко гола.

60. минут – Поново је сјајно прошао Мусијала, отворио простор Гундогану који шутира из шеснаестерца и погађа спољни део стативе.

58. минут – Одмах напада Јапан преко Такуме Асана, шутирао је главом, али само поред гола,

57. минут – Двострука измена у Јапану. Излазе Маеда и искусни Нагатомо, а у игри су Асано и Митома.

55. минут – Нови покушај Немаца, али Каи Хаверц није успео да стигне лопту пре голмана Гонде. На крају је свиран офсајд.

51. минут – Мусијала показује сав раскошан талетан. Направио је слалом кроз одбрану Јапан, шутирао, али поново преко гола.

50. минут – Дриблао је Ито у шеснаестерцу Немачке, окружило га је неколико играча, а на крају је успео да избори корнер, након којег се ништа битно није догодило.

47. минут – Настављају Немци са офанзивом. Шутирао је Гнабри након полуконтре, лопта је само закачила оквир гола. Била је ово добра шанса за Немачку. Љути су саиграчи на Гнабрија јер није додао лопту.

46. минут – Почело је друго полувреме. Измена у Јапану, бек Арсенала Такехиро Томијасу улази у игру уместо Куба.

Прво полувреме

Крај првог полувремена.

45. + 5 минут – Поништен гол Немачкој. Хаверц је финиширао акцију својих саиграча, затресао небрањен гол Јапана, али био је испред Гнабрија приликом додавања.

45. + 1 минут – Играће се четири минута надокнаде.

44. минут – Створио је себи мало простора Мусијала и шутирао са дистанце, али слично као Кимих, шутира преко гола.

41. минут – Нови покушај Кимиха са дистанце. Лопта одлази високо преко гола.

38. минут – Гужва у шеснаестерцу Јапана, али расчишћено. Блокиран је покушај Мусијале.

35. минут – Корнер за Јапан, али избацује лопту из шеснаестерца одбрана Немачке.

33. минут – ГООЛ, 1:0 за Немачку. Илкај Гиндоган сигурно реализује једанаестерац. Голман је отишао на једну страну, лопта на другу.

31. минут – Пенал за Немачку. Гонда је беспотребно закачио Раума и биће једанаестерац за Панцере. Илкај Гундоган ће извести пенал.

29. минут – Велика шанса за Немачку. Шутирао је Гиндоган из одличне ситуације са десетак метара од гола, али блокирају Јапанци.

27. минут – Шут Гундогана са двадесетак метара по средини гола. Брани Гонда без већих проблема.

25. минут – ВАР је прегледао једну ситуацију у шеснаестерцу Јапана због потенцијалног играња руком. Одлука је да нема пенала.

22. минут – Прете Јапанци из корнера. Шутирао је Сакаи, али погађа саиграча.

20. минут – Шут Кимиха са двадесетак метара сјајно брани Гонда. Одбијанац је прихватио Гиндоган, који је фаулиран у шеснаестерцу, али био је у офсајду.

16. минут – Покушао је Ридигер главом након корнера. Лопта одлази поред десне стативе.

13. минут – Дисциплиновано се бране Јапанци. Панцери имају посед лопте, али ништа конкретније не могу да креирају. Покушао је Кимих, али његов шут је изблокиран.

8. минут – Поништен гол Јапана. Маеда је затресао мрежу Немаца, али био је очигледан офсајд.

7. минут – Миран почетак утакмице. Изузев једног корнера за Јапан, ништа битно се није догодило.

1. минут – Утакмица је почела.