Liščevićeva odvela rukometašice Srbije u drugu fazu!

0

Јунакиња победе „Орлица“ била је Кристина Лишчевић са два сјајна гола у при нерешеном резултату у последњем минуту!

Лишчевићева је прво погодила са девет метара преко блока у нападу са два играча мање, а потом „оверила“ тријумф након одличне одбране нашег тима.

Ипак, играч утакмице била је сјајна Слађана Поп-Лазић која је са осам голова носила Србију током жестоке борбе са Словенкама.

Сјајна је била и капитенка Јелена Лавко са седам голова, јунакиња Лишчевић је додала четири, док је три постигла Стоиљковић.

Словенију је предводила на тренутке незаустављива Тјаша Станко са десет голова, али ју је пратила само Ана Грос са осам погодака.

Србија: Цвијић 1, Јањушевић, Јововић, Којић, Лавко 7, Лишчевић 4, Николић 2, Обрадовић 2, Поп-Лазић 8, Радојевић, Радосављевић, Рисовић, Стевин 1, Стиљковић 3, Томашевић, Трифуновић 1

Словенија: Барич 3, Бегановић, Ферфоља, Грос 8, Клеменчић, Љепоја, Панџић, Пишек 2, Станко 10, Стрнад, Светик 1, Војновић, Вучко, Забјек, Зец, Зулић 3

Србија је катастрофално почела меч, није постигла гол скоро девет минута, док су Словенке „решетале“ и повеле 5:0.

Али након што је Лишчевић окончала тај пост, разиграла се Поп-Лазић и са два гола враћа наш тим у егал (6:7).

Словенија је још неколико минута одржавала предност, да би десет минута пре полувремена Србија успоставила потпуно контролу и серијом погодака изједначила (10:10).

Након неколико пропуштених прилика за вожство, у 28. минуту селектор Обрадовић тражи тајм-аут, а у наредном нападу Поп-Лазић опет тресе мрежу за 12:11 и прву предност нашег тима на мечу и резултат првог полувремена.

Србија сјајно креће у друго полувреме, Поп-Лазић наставља да терорише гол Словеније и наша селекција стиже до највеће предности – 15:12.

Међутим, тада се буди сјајна Станко и уз подршку Светик и Зулић Словенке преокрећу на 20:19. Србија лоше реагује у тој ситуацији и на 15 минута пре краја опет заостаје три гола – 20:23.

Обрадовић опет тражи минут паузе и критикује игру у одбрани, што покреће наше играчице, његова кћерка постиже важан гол за самопоуздање, а поправља се и одбрана.

Из тога се разиграо и напад, Трифуновићева и Николићеве доносе изједначење (23:23), а новим голом Обрадовићева и нови преокрет (25:24).

Након што је Цвијићева изнудила играча више на терену, Николићеве доноси +2 на пет минута пре краја, али Грос и Станко користе два искључења Србије па враћају Словенију у живот (27:27) пред последњи минут.

Међутим, фантастична Лишчевићева у нападу са играчем мање буквално „измишља“ гол за 28:27, Словенке одмах греше у нападу, а након новог тајм-аута Обрадовића, Лишчевић постиже још један погодак и ставља тачку на меч.