Лига Европа: Партизан одолео Турцима, стигао на корак од Лиге Европе!

0

Фудбалери Партизана пласирали су се у плеј-оф квалификација за пласман у Лигу Европе.

Црно-бели су изгубили на гостовању од Малатије 1:0, али су прошли даље захваљујући победи у Београду од 3:1.

Турски тим је повео већ у седмом минуту голом Адиса Јаховића после очајне реакције штопера и велике грешке Владимира Стојковића.

Међутим, црно-бели су у наставку углавном контролисали ритам меча, да би након анти-фудбала у другом полувремену одолели жестоком притиску домаћина у завршници сусрета.

Партизан ће у плеј-офу квалификација за ЛЕ играти са бољим из дуела између Молдеа и Ариса. Норвежани су у првом мечу славили 3:0.