КРАЈ УТАКМИЦЕ! Коначан резултат Француска 4 — 2 Хрватска. ФРАНЦУСКА ЈЕ ПРВАК СВЕТА

0

Фудбалери Француске су нови шампиони света - у финалу Мундијала у Русији декласирали су Хрватску са 4:2

Успели су да се врате „коцкасти“ након 1:0 и да смање резултат на 4:2, али више од тога нису успели против расположених „галских петлова“.

Французима су трофеј донели Гризман поготком са беле тачке, мајсторским головима Погба и Мбапе и Манџукић који је постигао аутогл. Упео је нападач Јувентуса у наставку да се искупи, а један гол за Хрвате дао је Перишић.

Ускоро опширније…

Хрвати су већ исписаали највећи успех, изабраници Златка Далића надмашили су бронзану генерацију из 1998. године, али се још памти тадашњи пораз у полуфиналу баш од каснијег шампиона Француске (2:1 уз два гола Лилијана Тирама) против које никада није славила у пет међусобних дуела.

ФРАНЦУСКА – ХРВАТСКА 4:2 (2:1)

Срелац: Манџукић у 19.аут, Гризман у 38, Погба у 59, Мбапе у 65 – Перишић у 28. минуту.

Стадион: „Лужњики“ (Москва). Судија: Нестор Питана (Аргентина).

ФРАНЦУСКА: Лорис, Павар, Варан, Умтити, Ернандез, Канте, Погба, Матуиди, Мбапе, Гризман, Жиру.

ХРВАТСКА: Субашић, Врсаљко, Ловрен, Вида, Стринић, Брозовић, Ракитић, Модрић, Перишић, Ребић, Манџукић.

ТОК МЕЧА

Друго полувреме

КРАЈ! Француска је првак света!

90. Играће се још 5 минута!

87′. Французи у шанси, Фекир је био у шанси, али брани Субашић.

84′. Ракитић је покушао из слободњака, али је Лорис овог пута био на месту.

78′. Французи су сада имали среће. Ракитић је пробао, лопта је прошла поред стативе

69′. ГОЛ! Погрешио је Лорис у намери да дода лопту саиграчу, Манџукић је пресекао лопту и смањио на 4:2.

67′. Овим вођством Французи су себи много олакшали посао. Ипак, ништа није готово

ФРАНЦУСКА – ХРВАТСКА 4:1 (2:1)

65′. ГОЛ! Опет голчина Француза, сада је Мбапе оставио свет без текста. Француска води 4:1 и јуриша ка трофеју.

ФРАНЦУСКА – ХРВАТСКА 2:1

Срелац: Манџукић у 19. минуту аутогол, Гризман у 38 – Перишић у 28. минуту.

ФРАНЦУСКА – ХРВАТСКА 3:1 (2:1)

Неколико навијача улетело је на терен па су прекинули меч, па је полиција морала да реагује. Све се брзо завршило, а на стадиону је сада много више редара.

52′. Контра Француза, а Мбапе је пробао, ипак је Субашић био бржи и одбранио.

47′. Велика шанса за Ребића, али је Лорис одлично одбранио. Нема промене резултата.

Прво полувреме

45′. Ракитић је извео корнер са леве стране, Вида је био у доброј позицији, али је слабо шутирао главом.

42′. Мало је недостајало да Хрвати поново изједначе. Створила се велика гужва на ивици петерца, али је Лорис био бржи и од Манџукића и од Ловрена.

38′. ГОЛ! Гризман враћа предност триколорима – 2:1. Гризман је послао лопту на једну, а Данијела Субашића на другу страну.

35′. ВАР донео пенал Француској! После ударца из угла Умтити није успео да захвати лопту на ивици петерца, као што је то учинио у полуфиналу против Белгије за победу, али је она потом погодила Перишича у руку. Питана је у први мах показао на нови корнер, али је онда реаговала екипа из ВАР студија. Отишао је да погледа снимак, дуго се двоумио, да би на крају ипак показао на белу тачку.

28′. ГОЛ! Перишић је поравнао на 1:1. Вида је проследио лопту до Перишића, који је са ивице казненог простора послао Лорису иза леђа.

ФРАНЦУСКА – ХРВАТСКА 1:0

18′. ГОЛ! Води Француска! Марио Манџукић постигао је аутогол и воде галски петлови 1:0

12′. ОПет Хрвати у нападу, Ракитић је проиграо Перишића у казненом простору, али је овом лопта побегла у гол аут.

8′. Корнер за Хрвате, Стринић је убацио лопту из угла али Жиру и Лорис отклањају опасност. Велике проблеме праве „коцкасти“ „галским петловима“.

5′. Агресивнији Хрвати на старту утакмице али за сада Французи без проблема решавају све ситуације пред својим голом.

3′. Иван Перишић је умало умакао чуварима, али је стигао на време да интервенише неко из последње линије одбране триколора.