Јокић после више од две године без иједне асистенције! (ВИДЕО)

0

Кошаркаши Денвер Нагетса победили су Индијана Пејсерсе и поред не претерано запажене партије Николе Јокића.

Денвер је славио победу на гостовању у Индијану резултатом 124:116, после преокрета и одличног другог полувремена српског центра у којем је постигао 20 од укупно 22 поена.

AP Photo

Нагетси су се тиме вратили на друго место Запада, одмах испред Клиперса, а иза Лејкерса.

Клиперс – Детроит 126:112

Индијана је до двоцифрене предности дошла у првом делу прве четвртине и резултатски плус очувала до краја полувремена.

Никола Јокић је ушао у проблем са фауловима у раном делу меча и на крају приморао тренера Мајка Малоуна да га остави у игри свеукупно 24 минута због тог фактора.

Преокрет Денвера десио се у трећем кварталу, а прва осетнија предност направљена је почетком четвртом.

Тим из Колорада брзо је дошао до +9, Индијана се колико-толико враћала, али није имала снаге да узврати ударац.

Јокић је на крају завршио са 22 поена (7/15), седам скокова и, најзанимљивије, ниједном асистенцијом. Центру из Сомбора је ово био први меч још од 26. октобра 2017. године да је завршио са 0 асистенција на једном званичном НБА мечу. Тада је против Шарлот Хорнетса имао 18 поена и 12 скокова, за 30 минута.

Најефикаснији у његовој екипи био је руки Мајкл Портер Јуниор са 25 поена и пет скокова, уз 11 од 12 из игре, а пратили су га Џамал Мари са 22 и Вил Бартон са 16 поена.

На другој страни партију сезоне имао је Џереми Лемб са 30 поена и шест скокова. Мајлс Тарнер је додао 21, Ти Џеј Ворен 20, а Домантас Сабонис је уз 18 поена имао и по девет скокова и асистенција.