Хаос у Сплиту: Навијачи насрнули на играче и управу после дебакла ВИДЕО

0

Навијачи фудбалера Хајдука из Сплита нису добро поднели шокантан пораз у првом колу квалификација за Лигу Европе.

Хајдук је доживео неочекиван пораз од тима са Малте Гзире, која је савладала Сплићане на гостовању резултатом 3:1 и надокнадио минус од 2:0 из првог меча.

Хајдук је повео у 7. минуту преко Јрадија и на полувремену имао, мислило се, недостижних 3:0 против инфериорног противника.

У наставку је ипак уследио потпуни шок за навијаче хрватског клуба, који су примили чак три гола и испали услед правила о голу у гостима, а докусурио их је Коне поготком у шестом минуту судијске надокнаде.

После утакмице неколицина незадовољних навијача напала је људе у свечаној ложи, али је све остало на вербалном сукобу због интервенције обезбеђења, преноси портал „Индеx“, на којем можете видети и фотографије са хаоса на стадиону.

Прочитајте још Сензација у Килмарноку – Партизан иде у Велс!

Навијачи су такође пробили заштитну ограду стадиона „Пољуд“ и отрчали до атлетске стазе, као и до средине терена.

Полиција је зауставила захуктале чланове „торциде“ на терену, али је неколицина успела да дође до свечане ложе.

Ситуација се смирила након доласка већег броја интервентних полицајаца. Навијачи су до напуштања стадиона звиждали и вријеђали играче.