EVROPSKO PRVENSTVO Srpske rukometašice srušile svetskog šampiona!

0

Ženska rukometna reprezentacija Srbije je briljantnom igrom savladala Holandiju rezultatom 29:25 u prvoj utakmici na Evropskom prvenstvu u Danskoj.

Eкипа селектора Љубомира Обрадовића је на полувремену имала заостатак од шест голова, али је затим направила преокрет и остварила велику победу над светским шампионом.

Српски тим је током меча доживео велики пех јер се тешко повредила најбоља рукометашица Србије Андреа Лекић, на самом крају првог полувремена.

Деловало је да је све завршено у том тренутку, Лекићева је у сузама изнета са терена, а цела ситуација је била емотивни шок за њене саиграчице.

Ни у наставку није изгледало да ће Србија успети да се врати у меч, за Холандију је сјајно бранила Тес Вестер, али се све променило њеним изласком.

Седам голова разлике светских шампионки је почело да се топи, а серијом 8:0 Србија је и повела, да би на крају стекла четири гола разлике и сигурну победу.

Најефикаснија у српском тиму била је Катарина Крпеж Шлезак са десет голова, четири је додала Анђела Јањушевић, а по три су уписале Сања Радосављевић и Јована Стоиљковић.

Вреди истаћи, друго полувреме Србија је добила са нестварних 20:10!

Српски тим већ у недељу очекује дуел са екипом Мађарске, док ће у уторак играти против Хрватске у групи Ц, одакле ће три репрезентације отићи у другу фазу.

После првог круга, Србија је прва на табели, испред Хрватске која је са 24:22 победила екипу Мађарске.