ДА НЕ БЕШЕ МИТРОВИЋА, ПУКЛА БИ ВЕЛИКА БРУКА: Србија једва победила аутсајдера

0

Фудбалска репрезентација Србије савладала је Луксембург 3:2 (2:0) на стадиону "Рајко Митић" у претпоследњој утакмици у Групи Б квалификација за Европско првенство.

„Орлови“ су теоретски остали у игри за пласман на ЕВРО 2020, али је као најјачи утисак остало то што су се у финишу меча БРАНИЛИ пред налетима тоталног аутсајдера!

Репрезентација Србије Фото: Танјуг/AP

Да Александар Митровић још у првом полувремену са два гола није спремио залиху Србији, ко зна шта би се дешавало у наставку…

У исто време Португал је декласирао Литванију 6:0 и остао корак испред „орлова“ на другом месту на табели Групе Б, па у недељу, када се игра последње коло, победом у Луксембургу обезбеђује пласман на Европско првенство. Изабраницима Љубише Тумбаковића преостаје да за три дана покушају да савладају Украјину, такође на „Маракани“, и верују у чудо у Луксембургу.

ТОК МЕЧА:

КРАЈ – 3:2!

90+1. минут – ШАНСА ЗА ЛУКСЕМБУРГ! Лопта је ипак завршила поред гола, у корнеру.

83. минут – СТАТИВА! Радоњић је центрирао, Митровић је прихватио лопту на „првој стативи“ и шутирао, али је погодио оквир гола.

81. минут – Велика шанса за Србију! Радоњић је изашао сам пред Мориса, али је желео да буде несебичан, па је покушао да проигра саиграче, а боље да је шутирао. На крају се акција завршила ударцем Митровића и одбраном голмана Луксембурга.

79. минут – Поново измене на обе стране у исто време: Ђуричић уместо Љајића, Синани уместо Винсента Тила.

75. минут – 3:2 – ТУРПЕЛ! Да ли је могуће? „Орлови“ су примили два гола од Луксембурга! Девил је центрирао, а Турпел главом затресао мрежу Дмитровића. Као и код првог гола гостију, и сада је стрелац остао усамљен у срцу шеснаестерца.

ЗАНИМЉИВО! У победи Србије у Луксембургу у првом мечу истих ривала у овим квалификацијама голове су постигли Митровић два и Радоњић, баш као и вечерас. И резултат је за сада исти – 3:1 за „орлове“.

70. минут – 3:1 – РАДОЊИЋ! Голчина! Фудбалер Марсеја је (ваљда) спречио драму у финишу меча.

68. минут – Поново прети Родригез – поред гола.

67. минут – Опасност по гол Србије! Дмитровић је истрчао далеко и промашио лопту, али је Никола Максимовић стигао до ње пре Родригеза.

66. минут – Луксембуржани су се ослободили, желе изједначење, извели су и први корнер…

65. минут – И Бернардо Силва се уписује у стрелце, а онда Роналдо постиже хет-трик за 6:0.

61. минут – Измене у обе репрезентације, Радоњић је заменио Милинковић-Савића, а Турпел је ушао уместо Оливијеа Тила.

56. минут – Португалци преко Пасијенсе долазе до 4:0.

54. минут – 2:1 – РОДРИГЕЗ! И на седмој утакмици у овим квалификацијама „орлови“ су примили гол. Родригез се нашао усамљен на десетак метара и шутирао је прецизно.

53. минут – На „Маракани“ мирнији ритам игре на почетку другог полувремена.

52. минут – Португал повећава вођство на 3:0, стрелац је Пици.

46. минут – Почело је друго полувреме, а гости су извршили једну измену: Скендеровић уместо Филипса.

Крај првог полувремена – 2:0

43. минут – 2:0 – МИТРОВИЋ! Његов други гол вечерас, а 33. у дресу репрезентације! То није био гол, него голчина! Опалио је са 20-ак метара и зарио лопту у мрежу. Истина, она је успут закачила једног гостујућег играча, али то не умањује мајсторију српског нападача.

38. минут – Први жути картон на мечу, добио га је Винсент Тил због неопрезног старта на Миленковићу.

34. минут – Одличан шут Љајића са 30 метара, за мало преко гола.

33. минут – „Орлови“ имају лопту у поседу чак 72 одсто времена.

29. минут – Још једна шанса за Србију! Опет је Тадић одлично проиграо саиграча, овај пут Љајића, који је добро шутирао, али је Морис сјајно интервенисао.

22. минут – Роналдо је повисио на 2:0 за Португал против Литваније.

22. минут – СТАТИВА! Први озбиљан напад гостију, Оливије Тил је са 17 метара погодио стативу.

20. минут – Свих седам шутева „орлова“ ишли су у оквир гола.

18. минут – Нови покушај Митровића, још једна одбрана Мориса.

14. минут – Још једна прилика за Митровића.

11. минут – 1:0 – МИТРОВИЋ! Поново је Тадић центрирао са десног крила, Митровић се искрао чуварима на „другој стативи“ и главом прецизно нациљао мрежу на радост малишана на трибинама. Митровићу је ово већ 32. гол у дресу репрезентације!

10. минут – Велика шанса за Митровића! Нападач Фулама је „изломио“ чувара и из зицер позиције шутирао, али право у голмана Мориса.

7. минут – На жалост, Португал је већ повео против Литваније, голом Роналда из пенала.

6. минут – Нови опасан атак „орлова“, поново је по десној страни пробио Тадић, а са ивице шеснаестерца тукао Љајић, али недовољно снажно и прецизно да би се савладао Морис.

5. минут – Центаршут Тадића са десног крила, Митровић покушава главом, али Морис поново сигуран.

4. минут – Шут Коларова са дистанце, брани Морис.

3. минут – Од старта је јасно да ће бити онако како се и очекивало – „орлови“ све време имају посед лопте.

1. минут – Утакмица је почела.