Црвена звезда иде у Јерменију!

0

Навијачи Црвене звезде са великом пажњом испратили су дуел трећег кола квалификација за Лигу шампиона између јерменског Арарата и словеначког Цеља.

Управо тај дуел дао је одговор против кога ће у плеј-офу играти изабраници Дејана Станковића, а то ће бити јерменски тим.

Арарат је на домаћем терену после продужетака савладао шампиона Словеније резултатом 1:0 (0:0).

Тренутак одлуке десио се у 110. минуту када је хрватски фудбалер Филип Дангубић изгубио лопту испред свог гола.

Уследио је центаршут по земљи са леве, потом и са десне стране, да би са пет метара потпуно усамљени штопер домаћих Серги Вакуленко затресао мрежу.

Када је реч о самој утакмици, гледали смо веома тврду утакмицу, али у сваком смислу.

Пуно дуела, прекршаја, сецкања игре, непрецизних пасова, без правих шутева и прилика за гол.

У првом полувремену већи посед имао је домаћи тим, док је Цеље то успело да избалансира у других 45 минута.

Али, потпуно су били изједначени и то је довело до мирних мрежа у Јеревану и продужетака.

У додатних 30 минута деловало је да су играчи Арарата ипак за нијансу физички спремнији што је резултовало њиховим пласманом у плеј-оф и заказаним мегданом са Црвеном звездом.

Тај дуел играће се 1. октобра у Јеревану.