Brazil prejak za Srbiju!

0

Fudbaleri Srbije poraženi su od Brazila rezultatom (2:0), u prvom kolu grupe G Svetskog prvenstva u Kataru.

Петоструки шампион планете је потпуно заслужено стигао до тријумфа над нашом селекцијом, головима у другом полувремену.

Оба поготка постигао је Ришарлисон, најпре у 52, а онда и 73. минуту, који је био посебно леп – акробатски.

„Кариоке“ су имале још прегршт шанси, погађали су стативу, пречку, док Србија, осим неколико ситуација после корнера, није угрожавала Алисона Бекера.

Србија ће наредни меч играти у понедељак против Камеруна (11.00), који је раније данас изгубио од Швајцарске (1:0). „Сајџије“ ће играти против Бразила (17.00).

Селектор Драган Стојковић Пикси одлучио се за релативно очекиван састав, а једино изненађење било је што се Александар Митровић, који се недељама опоравља од повреде стопала, нашао у стартној постави.

Иако само са једним нападачем, Србија није желела тек тако да се повуче, напротив, у раној фази утакмице пресингом је притискала зачетак ривалских акција.

Прикажи ову објаву у апликацији Instagram

Објава коју дели Sport na B92.net (@b92_sport)

Судија Алиреза Фагани је већ у шестом минуту одлучио да Страхињи Павловићу покаже жути картон, због прекршаја над Нејмаром.

Сличан старт, само на другој страни, Лукаса Пакете над Митровићем, баш по повређеном зглобу, Иранац није казнио јавном опоменом.

Прва интересантна ситуација пред голом Србије виђена је у 13. минуту, када је брзоноги Винисијус изборио корнер за свој тим.

Луцидни Нејмар је покушао ни мање ни више него да директно из угла савлада Вању Милинковића-Савића, али му то није успело.

Уследили су ускоро и покушаји Нејмара и Каземира са велике дистанце, међутим, нису били нарочито опасни.

Вања се истакао и у 27. минуту, када је правовременим истрчавањем спречио Винисијуса, да после додавања Тијага Силве, угрози наш гол.

Бразилци ни у 35. минуту нису успели да искористе шансу. Рафиња је остао сам на око десетак метара од гола, али је шутирао траљаво по земљи.

Србија је једини шут ка голу противника имала у 37. минуту, када је Филип Младеновић надскочио Данила, али је лопта отишла поред гола.

Није било пријатно у 41. минуту, када је неопрезност Миленковића умало искористио Винисијус. Ипак, наш дефанзивац се вратио и изблокирао крилног нападача Реал Мадрида, избацивши лопту у корнер.

Неопрезност Гудеља после првих неколико десетина секунди другог дела утакмице могла је скупо да нас кошта.

Рафиња му је узео лопту, избио пред Вању, али је наш голман одбранио зицер Бразилцу и тако спасао Србију.

Србија никако није успевала да смири игру, те да кроз пас евентуално направи пометњу и одбије налете ривала.

Реаговао је и Пикси, убацио Радоњића и Илића, међутим, неколико минута касније, Бразилци су имали и погођену стативу, када је Алекс Сандро са 30 метара феноменално шутирао.

Бразил је до вођства стигао у 62. минуту. Нејмар је имао лопту, проиграо је Винисијуса, који је са леве стране искоса шутирао, али му је Вања одбранио. Нажалост, лопта се одбила до Ришарлисона, који је лако затресао мрежу.

Убрзо је наш селектор опет реаговао, убацио Влаховића и Лазовића, али је поново одговор Бразила био – гол.

Нову мајсторију је приказао Ришарлисон. Постигао је мајсторијски, акробатски гол, после додавања Винисијуса са леве стране.

Примио је лопту, окренуо се у ваздуху и волеј ударцем, полумаказицама, савладао Вању.

Бразил се није заустављао, наставио је да притиска и тражи нови гол, а ускоро је и Каземира погодио пречку.

Након тога су Бразилци имали још неколико опасних шутева са ивице казненог простора, нешто је бранио Милинковић-Савић, а нешто је завршавало близу пречке, односно стативе.

Уследила је и надокнада времена, а Бразилци су рутински сачували стечену предност и савладали Србију истим резултатом као и пре четири године у Русији – 2:0.