BRAVO Fantastične košarkašice Srbije sa +38 do polufinala Evropskog prvenstva!

0

Košarkašice Srbije pobedile su Švedsku rezultatom 87:49 u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

Српкиње су забележиле и четврту победу у низу и пласирале у полуфинале ЕП у Београду.

Шведска је показала да није достојан ривал Српкиња, које су фуриозно почеле меч и питање победника решиле у првом полувремену.

Србија ће се у полуфиналу састати са Шпанијом, која је била боља од Русије, док ће се у другом полуфиналу састати Велика Британија и Француска.

Меч је најбоље отворила Ана Дабовић, која је од првих 16 поена своје репрезентације постигла чак 12.

Србија је на крају прве четвртине имала +9 (21:12), а разлика се током друге деонице само повећавала. Гранитна одбрана Србије била је нерешива енигма за гошће, које су средином другог дела игре већ имале двоцифрен број изгубљених лопти.

Наше репрезентативке су на +16 (33:17) дошле веома брзо, после две тројке Невене Јовановић и једне Соње Петровић.

Швеђанке нису имале одговор и срљале су из грешке у грешку, а изабранице Марине Маљковић су се смењивале у постизању поена, па је на полувремену било огромних +22 (43:21).
У наставку Швеђанке су направиле серију 4:0, али су њихов налет зауставиле невероватна Дабовићева и капитен Брукс.

Гошће су током треће деонице покушале да одговоре нешто вишом поставом, што им је, у неку руку, успело, али је Маљковићева имала одговор за сваки покушај изненађења.

Иако је предност већ била огромна, Брукс, Јовановић и Чађо су у четири напада погодиле три тројке и на крају треће деонице Србији донеле +31 (64:33).

Током четврте четвртине Маљковићева је полако убацивала неке играчице са мање минута током првенства, али ни оне нису хтеле да попусте. Играли се кош за кош, а одлична је била Александра Црвендакић, док су Бутулија и Миљковић постигле седам, односно шест поена.

Шведска је на крају завршила са 24 изгубљене лопте, наспрам 12 Српкиња, пре свега због феноменалне одбране Србије и велике дозе зонског пресинга.

Најбоља код победница била је Ана Дабовић са 19 поена и пет скокова, док су Александра Црвендакић и Јелена Брукс убациле по 11. Поен мање имала је Саша Чађо.

Са друге стране, истакле су се Фрида Елдебринк са 12, односно Реган Магарити са 11 поена. Аманда Захуи је подбацила са девет.

Битно је истаћи, такође, да је Србија пласманом у полуфинале обезбедила место у квалификацијама за Олимпијске игре у Токију 2020. године.

Оба меча полуфинала на програму су 6. јула, док су меч за треће место и финале заказани за дан касније.