BELGIJA IZBACILA BRAZIL!Titula prvaka sveta ostaje u Evropi,Mažić sudio za desetku

0

Titula prvaka sveta ostaje u Evropi! Belgija je izbacila Brazila u drugom četvrtfinalu Mundijala u fenomenalnoj utakmici u Kazanju - 2:1

Најатрактивнији дуел водиће српске судије, на челу са Милорадом Мажићем.

Бразил је до четвртфинала дошао победом над Мексиком (2:0), док је Белгија направила чудесан преокрет против Јапана, па је од 0:2 дошла до тријумфа од 3:2.

БРАЗИЛ – БЕЛГИЈА 1:2 (0:2)

Стрелац: Августо у 76. минуту за Бразил, а Фернандињо аутогол у 13. и Де Бројне у 32. за Белгију.

Стадион: Казањ арена. Судија: Милорад Мажић (Србија).

БРАЗИЛ: Алисон, Фагнер, Тијаго Силва, Миранда, Марсело, Паулињо (од 72. Ренато Августо), Фернандињо, Кутињо, Вилијан (од 46. Фирмино), Нејмар, Жезус (од 58. Даглас).

БЕЛГИЈА: Куртоа, Алдервирлд, Компани, Фертонген, Меније, Витсел, Де Бројне, Фелаини, Шадли (од 82. Вермален), Лукаку (од 86. Тилеманс), Азар.

УЖИВО:

94′. ФЕНОМЕНАЛНА одбрана Куртое! Ударац Нејмара са ивице шеснаестерца под саму пречку, а голман Белгије се извио колико је дуг и скренуо лопту у корнер!

90′. ПОНОВО Нејмар тражи пенал, али прекршаја нема!

84′. ТЕЖАК ПРОМАШАЈ Кутиња! Нејмар га је маестрално проиграо, оставио му лопту на пеналтик, Кутињо је натрчао на лопту и шутирао преко гола!

80′. КАКВА ШАНСА! Ренато Августо је био потпуно сам на ивици шеснаестерца, испред њега само голман Куртоа! Бразилац је циљао даљи угао и промашио за који центиметар!

78′. ШАНСА! Могао је Бразил експресно до 2:2! Нејмар и Фирмино су комбиновали, нападач Ливерпула се на петерцу окренуо и шутирао – преко гола.

76′. ГОЛ! БРАЗИЛ СЕ ВРАЋА У ИГРУ! Ренато Августо четири минута пошто је ушао у игру погодио је главом на центаршут Кутиња – 2:1.

75′. И поново Даглас Коста! Из јако тешке позиције је шутирао, Куртоа поново бољи.

71′. Два ударца Дагласа Косте у два минута. Први је изблокиран, други је завршио у рукама голмана Белгије.

62′. ШАНСА на другој страни! Даглас Коста у нападу, ударац, Куртоа поново сјајан!

62′. ШАНСА! Вихорна контра Белгије у режији Де Бројнеа и Азара, завршена је ударцем Азара са ивице шеснаестерца – поред стативе.

57′. НЕМА пенала! Пао је Жезус у дуелу са Компанијем, контакта је било, Мажић је тражио ВАР асистенцију и добио препоруку – нема пенала!

55′. ШАНСА! Паулињо је избио сам испред Куртое, али је губио равнотежу, једва је успео да шутне и то право у голмана.

53′. КАКВА СЦЕНА! Нејмар је пао у шеснаестерцу Бразила, устао и показао да – није пенал!

49′. Опасна контра Белгије некон што је Жезус изгубио лопту, Лукаку је ушао у 16 метара Бразила, али га је Миранда изгурао.

Крај првог полувремена.

45′. Нејмар је покушао да одглуми пенал, Мажић сјајно води меч и показује да се игра настави!

42′. КАКАВ лукав покушај Компанија! Петом после корнера! Лопта је ишла у гол, али је срећом по Бразилце Алисон био на тој стативи.

41′. Опасан ударац Де Бројнеа из слободњака, Алисон је пребацио лопту преко пречке.

37′. Марсело је центрирао по земљи, погодио Менија, од којег се лопта умало одбила у гол! Куртоа је маестрално скренуо у корнер.

32′. ГОЛ! Белгија води 2:0! Фантастична контра, вукао је Лукаку, одиграо на страну за Де Бројнеа, који је топовски тукао са ивице шеснаестерца и погодио за 2:0!

26′. Топовски ударац Марсела са рогља шеснаестерца, Куртоа је одбио лопту у поље.

21′. Сјајан напад Бразила, лопту је добио Меније на уласку у шеснаестерац, али је десни бек лоше послао лопту на петерац, Марсело је пресекао тај пас.

19′. Снажан ударац Кутиња са 20 метара, Куртоа је добро постављен и хвата лопту.

14′. Жезус прети! Сјајна утакмица у уводу…

13′. ГОЛ! И ТО АУТОГОЛ! Фернандињо је из корнера нехотично матирао свог голмана! Белгија води 1:0!

10′. ШАНСА! Лопта је дошла до Паулиња после корнера, био је у висини пенала, лопта му је пала на ногу, али он је готово целу промашио у одличној прилици за гол!

10′. Велика гужва у шеснаестерцу Белгије, Паулињо и Жезус су пробали да шутну ка голу, лопта им је измицала, на крају само корнер.

8′. СТАТИВА! Каква шанса за Бразил после корнера! Слична акција као против Србије, Тијаго Силва је скочио на два метра од гола Белгије, лопта га је мало изненадила и пала му на бутину, а од ње се одбила у – стативу!

2′. Први шут на гол, опробао се Кевин де Бројне, али поред гола.

– Бразил је на овој утакмици јачи за Марсела, који се опоравио од повреде леђа.