Олимпијада 2012 (фудбал): Јапанци надиграли Шпанце

0

Јапанци се играли са Шпанцима
Већ првог дана фудбалског турнира на Олимпијским играма у Лондону виђено је једно изненађење.

Репрезентација Јапана савладала је једног од фаворита Шпанију са 1:0, и имала неколико шанси да потпуно понизи ривала.

Једини гол на мечу постигао је Јуки Оцу у 34. минуту. Десетак минута касније Иниго Мартинес је добио црвени картон, па су Јапанци доминирали у наставку меча и пропустили неколико гол шанси. Шпанију је дебакла спасао сјајни голман Манчестер јунајтеда Давид де Хеа.

У другом мечу групе, на премијери фудбалског турнира у мушкој конкуренцији, Хондурас и Мароко су играли 2:2. Африканци су повели у крајем првог полувремена, да би у наставку Џери Бенгстон са два гола у десет минута преокренуо у корист Хондураса. Само три минуте после вођства ривала, Мароко је изједначио преко Лабјада, да би се до краја меча успешно одбранио са десет играча.