Кошарка: Сјајан старт Партизана!

0

Partizannovica_620x0(Новости, фото: Д. Бабовић)
Црно-бели су ослабљени убедљиво савладали Мега Визуру (94:64) у првом колу Суперлиге, у београдском Пиониру.

Бeз повређеног Лучића и Гордона, који се преселио у Сасари, односно са ровитим Милосављевићем, Партизан је у одбрану националне круне кренуо после успореног старта и добро се загрејао за предстојећи вечити дерби, у среда.

Цело прво полувреме талентовани тим Мега визуре је разгибавао шампиона, који је за десетак минута треће деонице истрасирао пут као првенцу у овосезонској Суперлиги Србије, а затим и резултатски декласирао госте – 94:63

Гости су искористили нову расподелу улога црно-белих због поменуте тројице и пресингом половином друге деонице унервозиили црно-беле. Губили су Вестерман и компанија лопте као на траци, отварајући лаке контранападе противнику. Разљутио се међутим Бертанас.

Невероватним закуцавањем покушао да продрма саиграче, али и да заплаши противника. Ипак, није успео. Клинци из Мега визуре нису се разабежали пред налетом одличног Летонца, већ су до доласка на велики одмор наставили да плету прежу око рекета црно-белих.

Ипак, других 20 минута дијаметрална слика. Са максимално појачаном одбраном, уз маестралног Богдановића, Партизан је сазидао прву двоцифрену предност (55:44).

Са потпуно пасивним Марјановићем, одлични Мицић је био премало да се успори парни ваљак за чијим воланом су се смењивали Богдановић, Бертанс, Вестерман, Ловерњ, Мусли… Црно-бели нису попуштали у дефанзиви која је ломила крхки морал млађаних гостију, а посебно су били импресивни у последњих десет минута, што може да буде лепа увертира за дерби.

ПАРТИЗАН – МЕГА ВИЗУРА 94:64
ДВОРАНА: Пионир. Гледалаца: 5.000. Судије: Јурас, Јевтовић, Милојковић.
Партизан: Ђорђевић 2, Ловерњ 11 (5ск, 4бл), Милутинов 2, Вестерман 12, Гордић 4, Милосављевић 4, Богдановић 18 (5-4 за два, 8-3 за три, 2-1 сл. бацања, 10ск, 4ас, 2ук), Гагић 5, Мусли 14 (8-6 за два, 2-2 сл.бацања, 4ск, 2бл), Чакаревић, Ђекић 2, Бертанс 21 (5-4 за два, 10-3 за три, 4-4 сл. бацања, 3ск, 2ас, 2бл).
Мега визура: Рељић, Крстић 11, Дангубић 8, Дрча 4, Аврамовић 4, Мицић 22 (3-2 за два, 5-4 за три, 3-2 сл.бацања, 4ас), Луковић 2, Величковић 4, Ћакић 2, Бојић, Јокић 3, Марјановић 4 (6-2 за два, 4ск).
По четвртинама: 17:19, 22:21, 29:9, 27:15