• СПОРТ
  • Шпанија декласирала Италију у одбрани европске титуле

Шпанија декласирала Италију у одбрани европске титуле

0

Фудбалери репрезентације Шпаније одбранили су титулу шампиона Европе! У финалном мечу ЕП у Кијеву „фурија“ је победила Италију 4:0 , а голове за двоструког узастопног шампиона Европе (трећи пут у историји) постигли су Давид Силва у 14, Ђорди Алба у 41, Фернандо Торес у 84. и Хуан Мата у 88. минуту.

Шпанце је у предност довео омалени Силва и то главом после одличног продора и центаршута Фабрегаса, док је брзоноги Алба искористио сјајну асистенцију Ћавија и рутински савладао Ђанлуиђија Буфона.

Резервиста Торес је у финишу меча сам изашао пред Буфона и савладао га, а само који минут касније исти играч је асистирао Мати за великих 4:0.

Имала је и Италија своје прилике, поготову између првог и другог гола Шпаније, али их није искористила. Италија је од средине другог полувремена играла са играчем мање, јер се само неколико минута по уласку на терен повредио Тијаго Мота, а селектор „азура“ Ћезаре Прандели није имао више права на измене.

Шпанија је тријумфом ушла у историју светског фудбала као прва репрезентација која је освојила три велика такмичења заредом. Истовремено, Шпанци су постали и први тим који је одбранио титулу шампиона Европе.