Јелена Карлеуша опет је коментарисала актуелна дешавања у Србији, а овог пута имала је неколико питања за студенте који протестују. Успут је, очекивано, упутила низ хвалоспева на рачун Александра Вучића.
Јелена Карлеуша је у претходном периоду користила сваку прилику да „одбрани“ Вучића, а увреди свакога ко се његовом режиму супротставља. Последњих неколико недеља студенти више од 40 факултета широм Србије исказује своје незадовољство блокадом на 15 минута, тражећи објављивање комплетне документације о реконструкцији Железничке станице у Новом Саду, политичку и кривичну одговорност за трагедију, процесуирање нападача на студенте, професоре, ђаке, и остале грађане на протестима.
Ипак, Јелени Карлеуши њихови захтеви нису најјаснији, те је имала неколико питања за студенте.
На почетку их је питала зашто увек траже њено мишљење, а не мишљење других јавних личности. Није познато ко је и када тражио њено мишљење о актуелним дешавањима – није ваљда мислила на питање које је стигло у њен инбокс на Инстаграму?! А што се тиче студената који протестују, до сада се Карлеуша није помињала, а и зашто би будућим академским грађанима било битно мишљење једне певачице која, ем што ботује за Вучића, ем на факултет у животу није ни крочила?!
Može li neko Karleuši da kaže da se ugasi, blamira se previše 🤯 pic.twitter.com/sbqQHRYaNu
— Nina Krunić (@nina_krunic) December 12, 2024
Потом их је питала зашто нападају државника због којег је „Србија у последњих 10 година напредовала више него у последњих 110“. Питала је Карлеуша и зашто је на мети критика Вучић због којег је Србија „економски најдоминантија земља у региону“… А како смо сазнали од ње, Вучић је обезбедио студентима и да „купе станове“.
Ипак, „поентирала“ је када је написала да њу нико не плаћа, односно да има „маркетинг дил са фирмама које нису на буџету и не финансирају се од грађана Србије“.
Подсетимо, њена два последња албума финансирао је МТС, односно Телеком. Већински власник Телеком Србија компаније је Република Србија са 58,11% удела у власништву, а поред ње власници капитала су „Телеком Србија“ а.д. Београд са 20% акција, грађани Републике Србије са 14,95% и запослени и бивши запослени „Телеком Србија“ а.д. Београд и његовог претходника са 6,94%.
Тако да Карлеуша није баш у праву. Нема маркетинг дил са било којом фирмом, већ са фирмом која зарађује (а и задужује се) на конто тога што је позиционирана као државна. „Телеком“ је направљен новцем свих нас, још 1997. године, издвајањем телекомуникационих делатности из „ПТТ Србија“, а израстао је на државној инфраструктури.
Такође, зна се ко је генерални директор „Телекома“ и чији је кадар, те какав посао одрађује за власт.