Прочитај ми чланак

Ко је Татјана Шикман? Потписала реконструкцију Жел. станице, певала у Гранду!

0

После погибије 14 особа, међу којима је било и деце, приликом обрушавања надстрешнице Железничке станице у Новом Саду, на друштвеним мрежама су осванула и имена оних који су потписали пројекат реконструкције станице, а као један од пројектаната је наведена и архитекта Татјана Шикман, запослена у Саобраћајном институту ЦИП, јавности позната по учешћу у певачком шоу "Никад није касно"!

Шикман је наведена као пројктант архитектуре доградње и адаптације потходника у Железничкој станици, док је као главни пројектант испред „Цхина Раилwаy Десигн Цорпоратион Сербиа“, Огранак Београд означена др Љиљана Милић Марковић. Пројекат архитектуре реконструкције, адаптације и доградње, као и пројекат изградње зграде и реконструкције спољног постројења електровучне подстанице потписала је архитекта Бранислава Лазовић, колегиница Татјане Шикман из ЦИП-а.

Упоредо са каријером архитекте, Татјана Шикман се опробавала и у музичким водама. Први певачки наступ са супругом је имала у „3К дуру“, да би је шира јавност упознала у популарном такмичењу грађана средње и старије генерације који желе да крене у естрадну каријеру 2017. када је певала песму Ане Бекуте „Бројаница“. Пре дебија у „Никад није касно“ на Фејсбуку је позвала пријатеље да гласају за њу. Са супругом је у овом шоу програму наступала и 2023. када су заједно отпевали хит Данијеле Мартиновић и Кемала Монтена „Овако не могу даље“. Интересантно је да је Татјана Шикман, као изненађење за 35. годишњицу брака, супруга изненадила тако што га је пријавила за такмичење „Никад није касно“.

На јутјубу се поред ових њених наступа може наћи и њено извођење песме „На теферич пошла нана“ Наде Мамуле, коју је отпевала на Фестивалу народне музике „Изворске капи“ на Златибору.

У биографији Татјане Шикман на сајту „Никад није касно“ наведено је да још „од малена маштала да постане глумица или певачица, али су њени родитељи желели да има сигурно занимање, па је уписала архитектуру“. У њеном званичном представљању пише и да „није постала звезда јер је била скромна“, али да „данас жели своје парче славе и да коначно покаже све што уме“.

Нажалост, њено име је сада постало познато по потпису на пројекту реконструкције железничке станице чија надстрешница је убила 14 људи, а не по певачком умећу. Без намере да паметујемо, можда би добронамеран савет родитељима, посебно оним преамбициозним, био да деци пусте да одаберу животно занимање, јер некада је можда боље бити задовољан певач, него академски грађанин, посебно медицинске или инжењерске струке.

Иначе, на самом интернету није могуће пронађи стручне радове Татјане Шикман, већ се претрагом могу наћи само њени наступи на сцени.