На питање које би бенефите Србија имала од приступања НАТО-у, одговорио је да „главно питање одбране јесте, као што смо видели у овом страшном сукобу насталом због руске агресије на Украјину, да је веома тешко борити се самостално. Добро је имати пријатеље, имати савезнике. За Србију би било важно да има савезнике, што би суштински значило да ниједна земља не би желела да нападне Србију, јер би она имала НАТО савезнике. Основни принцип НАТО-а је, наравно, да је напад на једну чланицу напад на све. То је срж алијансе. Али опет, то је нешто што зависи од одлуке грађана Србије. Не желим да промовишем НАТО; грађани могу сами да се информишу, да размисле, да слушају. Нису им потребне стране дипломате да им говоре шта да раде“.
Додао је да одлуку о придруживању НАТО-у треба да донесе Србија, али да „бисмо волели да Србија буде не само наш пријатељ и партнер, што већ јесте, већ, када грађани Србије то буду размотрили, и да евентуално постане члан НАТО-а. Уверавам Вас да бисмо за то били веома заинтересовани.“
Издвојио је као изузетно важну сарадњу у области енергетског сектора који је постао безбедносно питање и навео примере сарадње које тој области САД и ЕУ пружају Србији. Сматра да је НАТО савез важан за колективну безбедност, јер своју безбедност делите са другима.
Ambasador Sjedinjenjih Američkih Država u Srbiji, Kristofer Hil, posetio je danas sa saradnicima Demostat gde je sa timom Demostata razgovao o aktuelnim političkim i društvenim temama i tom prilikom dao intervju za Pola sata Demostata. @USEmbassySerbia pic.twitter.com/7kcH6ugrgi
— Demostat (@Demostat1) October 30, 2024
„Мислим да су САД, а искрено и Европска унија, врло заинтересоване да помогну Србији у обнови њеног суверенитета у енергетском сектору. Србија годинама мора да позајмљује или купује енергију од других земаља. То није лоше само по себи, али Србија не сме да се нађе у ситуацији у којој Русија користи енергију као политичко средство. Мислим да долази време када то више неће бити случај“, рекао је амбасадор Хил.