Прочитај ми чланак

Ево како ће се Крим припојити Русији

0

Ruski-medved-brani-krimsko-mece

Крим је своје рекао, пошто је јуче громогласно казао ДА отцепљењу од Украјине и припајању Руској Федерацији, а сада је ред на Кремљу да каже своје и да покаже да је спреман да устраје пред свим претњама које стижу са Запада, што економских што латентно војних (причамо, наравно, о гомилању НАТО авијације на руским границама, у балтичким земљама које су чланице ове војне алијансе.

Након што је Владимир Путин најавио да ће поштовати вољу грађана Крима, те игнорисати западне лидере који кажу да је плебисцит нелегалан јер су руске снаге окупирале регију, и након што су последње анкете показале да “московски суверен” има трочетвртинску подршку народа који га је изабрао а у погледу украјинске кризе, остаје да се види како ће тачно, законски, све бити изведено.

Под претпоставком да ни до какве војне интервенције Украјине и земаља Северноатлантске алијансе неће доћи, те да ће “руски медвед” на миру моћи у своју “пећину” да доведе “кримско мече”, хајде да погледамо како ће се то тачно извести.

Званичници Думе кажу да ће црноморско полуострво моћи да постане део њихове државе по тренутно важећим законима, конкретно на основу акта под називом “О процедурама припајања у Руску Федерацију и едукацији нових субјеката Руске Федерације”, који је изгласан још 2001. године.

Прво Крим треба да службено затражи од Русије да постане њен члан; овај захтев ће бити прослеђен лично Владимиру Путину. Ако га он одобри, захтев ће бити послат горњем и доњем дому парламента на разматрање, који ће почети да раде на споразуму који ће бити потписан између Русије и нове државе.

putin-rojters

Под овим споразумом, прелазни период би могао да буде постављен за новог субјекта пре пуне интеграције у руски економски, финансијски, кредитни и правни систем.

Након потписивања споразума, Уставни суд Руске Федерације мораће да га верификује, после чега следи гласање у оба дома парламента, Думи и Федералном Савету.

– Не верујем да ће бити било каквог одлагања што се тиче овог питања, ни у Државној Думи ни у Федералном Савету. Спремни смо да изгласамо све законске одлуке у најбржем могућем року – рекао је заменик портпарола горњем дома Иља Умаканов.

 

(Телеграф)