Прочитај ми чланак

УХАПШЕН Иван Контић по потерници Интерпола! Mилогорац се месец дана крио у ЦГ

0

Црногорска полиција вечерас је саопштила да је ухапсила Ивана Контића, који је осумњичен да је 24. августа ове године у Новом Саду испред једне кладионице брутално претукао двадесетосмогодишњег младића, што су снимиле и сигурносне камере, а чији снимак је изазвао бурне реакције у јавности. Према првим информацијама Управе полиције Црне Горе он је ухапшен у једном од изнајмљених станова у Забјелу.

“Службеници Сектора криминалистичке полиције – Одсека за међународну оперативну полицијску сарадњу ИНТЕРПОЛ Еуропол СИРЕНЕ су данас око 18.00 часова, спроводећи вишедневну циљану потрагу, уз асистенцију припадника Сектора специјалне полиције, лишили слободе Ивана Контића, држављанина Црне Горе – саопштила је Управа полиције.

Управа полиције Црне Горе додала је и да је И. К. ухапшен на основу међународне потернице НЦБ Интерпол Београд и да се он потражује за кривично дело убиство у покушају које је извршио, како се сумња, на територији Републике Србије.

Иван Контић (30) који је осумњичен да је 24. августа ове године брутално пребио младића (28) у Јеврејској улици у Новом Саду испред спортске кладионице, ухапшен је после више од месец дана скривања у Црној Гори, пренели су београдски медији.

Контић је нестао одмах после бруталног пребијања, а за њим је била расписана и међународна потерница, када је објављен снимак насиља и пребијања.

Српска полиција је 12. септембра саопштила да интензивно трага за Иваном Контићем (1990) осумњиченим да је, у Јеврејској улици у Новом Саду, претукао двадесетосмогодишњег младића и том приликом му нанео тешке телесне повреде.

Иначе, дан касније,13. септембра, новосадска полиција привела је две особе због сумње да су помогли Ивану Контићу, који се сумњичи да је брутално пребио М.М. (28).

ФОТО: Управа полиције Црне Горе

Једна од великих непознаница у овом случају је био пропуст захваљујући ком је Контић, након бруталног пребијања, слободно шетао Србијом и Црном Гором, чији је држављанин, те се чак у међувремену нагодио и за опортунитет за друго кривично дело које му се стављало на терет.

“Контић је 8. септембра, дакле 15 дана након напада на Миљана М., са Тужилаштвом у Новом Саду склопио нагодбу о опортунитету, односно да уплати новац у хуманитарне сврхе, како не би био даље процесуиран по кривичној пријави из 2018. године, коју је полиција против њега подигла због кршења члана 138 Кривичног законика. Након тога се чак и вратио у Црну Гору”, рекао је извор Нова.рс из истраге, напомињући да се члан 138 односи на угрожавање сигурности “претњом да ће напасти на живот или тело”, за шта је запрећена новчана или једногодишња казан затвора.Поред бројних нелогичности и непознаница у овом случају, оно што је остало такође неразјашњено је мотив Ивана Контића да се тако зверски обрачуна са Миљаном М.

Foto: Printscreen/Facebook/Miroslav Parovic

Судећи по количини насиља и бруталности на снимку, којим је забележено више од три минуте иживљавања над бесвесном жртвом и ломљењем костију руку, очигледно је да је у питању лични обрачун.

Према једној од незваничних верзија, Контић је Миљана М. наводно претукао јер је жртва претходно малтретирала његову сестру, коју је чак и физички повредио.

Други извори пак тврде да су у питању “пословне размирице”. Контић је према подацима АПР био директор фирме “Ју-Кријкос” која је основала кладионице “Маxбет”, у склопу чијег објекта се и одиграо инцидент. Наводно, Контић је дошао у пословни сукоб са четворицом мушкараца, и тада је решио да ће се обрачунати са сваким појединачно.

Незванично, Миљан М. је био последњи у низу од ових обрачуна. Истрази не иде у прилог ни чињеница што оштећени још увек није дао исказ пред тужилаштвом, које за сада разматра притужбе адвоката других осумњичених.

Поред Контића, који је и даље у бекству, поступак се води и против О. Л. и Л. В. због сумње да су учествовали у тучи, односно помогли осумњиченом после извршења кривичног дела. Њихов бранилац је пре пет дана тражио изузећа новосадских Вишег и Апелационог тужилаштва, као и Републичког тужилаштва, “због сумње у пристрасност”.